REKLAMA
REKLAMA

Trefne banknoty euro na granicy (ZDJĘCIE)

MEDYKA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki ujawnili kolejne imitacje banknotów. „Pieniądze” miały potwierdzać spełnianie warunków wjazdu przez obywatela Ukrainy.


Wczoraj (tj. 13 marca), do kontroli na kierunku wjazdowym zgłosił się 31-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusz SG weryfikujący, czy cudzoziemiec spełnia wszystkie warunki wjazdu na terytorium Polski (m.in. czy posiada wizę, ubezpieczenie oraz środki finansowe na czas pobytu) ustalili, że dwa banknoty o nominale 100 Euro przedstawione w trakcie kontroli, w rzeczywistości są jedynie imitacją środków płatniczych.

W trakcie przesłuchania, cudzoziemiec przyznał się do próby przekroczenia granicy przy użyciu podstępu i poddał się dobrowolnie karze pobawienia wolności na okres 6 miesięcy z warunkowym zawieszeniem na 2 lata. Dodatkowo, Straż Graniczna wydała ob. Ukrainy decyzję o odmowie wjazdu, następnie skierowała go na Ukrainę.

W bieżącym roku, to już dziewiąty z kolei przypadek ujawnienia w przejściach granicznych BiOSG przedmiotów przypominających środki płatnicze. W większości, były to imitacje banknotów waluty euro, przedstawiane do kontroli przez obywateli Ukrainy (w trzech przypadkach byli to Mołdawianie).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w przypadku obywateli Ukrainy podróżujących w ruchu paszportowym, na wjazd do Polski wymagana jest kwota 75 złotych na każdy dzień pobytu – nie mniej niż 300 złotych. Dodatkowo na powrót, podróżny powinien mieć zabezpieczone 200 złotych. Zdecydowanie większa kwota wymagana jest np. od obywateli Mołdawii. W ich przypadku, przy wjeździe na terytorium Polski wymagana jest kwota 75 złotych na dzień pobytu (nie mniej niż 300 złotych) oraz dodatkowo 2 500 złotych na powrót do kraju pochodzenia.

14-132649

14-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)