REKLAMA
REKLAMA

Uciekł z miejsca wypadku zostawiając w samochodzie pijanego pasażera. Mówi, że był w szoku

CZERTEŻ / PODKARPACIE. Spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia. Następnego dnia sam zgłosił się na komendę. Mimo wszystko grozi mu całkiem dotkliwa kara.

 

22-latek, sprawca wypadku z Czerteża, który oddalił się z miejsca zdarzenia pozostawiając w pojeździe pijanego pasażera, następnego dnia sam zgłosił się na komendę.

Złożył wyjaśnienia. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że jest trzeźwy. W sobotę 8 września usłyszał zarzuty z art. 177 i 178 kodeksu karnego. Grozi mu  kara pozbawienia wolności do 4,5 roku oraz utrata prawa jazdy – mówi asp. sztab. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy sanockiej policji.

Sprawca wypadku swoją ucieczkę tłumaczył szokiem.

Funkcjonariusze prowadzą postępowanie w tej sprawie. Mężczyzna odpowie za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu, nieumyślnie powodując wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała. Jednak o ostatecznej karze zadecyduje sąd.

Przypomnijmy, że sytuacja miała miejsce w Czerteżu 7 września, około 6.30. Kierujący osobowym Fordem Focusem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym Fordem Transitem.

Z relacji świadków, pasażerów busa wynikało, że kierujący samochodem osobowym po zderzeniu wysiadł z pojazdu i oddalił się. W wypadku ucierpiał kierujący busem, który doznał złamania ręki oraz dwóch pasażerów – mieli oni lekkie potłuczenia.

Kierujący Transitem był trzeźwy. Natomiast w osobówce policjanci zastali pasażera. Po przebadaniu okazało się, że miał 2 promile alkoholu. Kierowcy Focusa nie ujęto na miejscu tego samego dnia.

 

 

 

AKTUALIZACJA: Kierujący osobówką zbiegł, szuka go policja. W aucie zostawił pijanego pasażera (FOTO)

 

foto: KPP Sanok

13-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)