REKLAMA
REKLAMA

Udaremnili nienależny zwrot VAT na 300 tysięcy złotych

REGION / PODKARPACIE. Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej jednego z urzędów skarbowych w woj. podkarpackim, w wyniku przeprowadzonej kontroli podatkowej, zapobiegli dokonaniu nienależnego zwrotu podatku VAT w wysokości ponad 300 tysięcy złotych. Podatek do zwrotu wynikał z deklaracji VAT-7 składanych przez podmiot działający w branży budowlanej.

Kontrola prowadzona przez pracowników KAS jednego z podkarpackich urzędów skarbowych obejmowała lata 2015 – 2017 i dotyczyła podmiotu działającego w branży budowlanej. Podatnik zajmował się handlem materiałami budowlanymi.

W trakcie przeprowadzonej analizy dotyczącej rozchodu zakupionych materiałów budowlanych kontrolujący ustalili, że sprzedaż tych materiałów dokonywana była z pominięciem kasy fiskalnej tj. niezgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług.

W wyniku przeprowadzonej kontroli podatkowej podatnik złożył korekty deklaracji VAT-7. Dzięki podjętym działaniom pracowników KAS, zadeklarowany pierwotnie podatek VAT nie został zwrócony, tym samym nie doszło do uszczuplenia budżetu państwa na kwotę ponad 300 tysięcy złotych.

FOT.KAS

źródło: KAS

09-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)