REKLAMA
REKLAMA

Udaremnili nienależny zwrot VAT na 300 tysięcy złotych

REGION / PODKARPACIE. Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej jednego z urzędów skarbowych w woj. podkarpackim, w wyniku przeprowadzonej kontroli podatkowej, zapobiegli dokonaniu nienależnego zwrotu podatku VAT w wysokości ponad 300 tysięcy złotych. Podatek do zwrotu wynikał z deklaracji VAT-7 składanych przez podmiot działający w branży budowlanej.

Kontrola prowadzona przez pracowników KAS jednego z podkarpackich urzędów skarbowych obejmowała lata 2015 – 2017 i dotyczyła podmiotu działającego w branży budowlanej. Podatnik zajmował się handlem materiałami budowlanymi.

W trakcie przeprowadzonej analizy dotyczącej rozchodu zakupionych materiałów budowlanych kontrolujący ustalili, że sprzedaż tych materiałów dokonywana była z pominięciem kasy fiskalnej tj. niezgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług.

W wyniku przeprowadzonej kontroli podatkowej podatnik złożył korekty deklaracji VAT-7. Dzięki podjętym działaniom pracowników KAS, zadeklarowany pierwotnie podatek VAT nie został zwrócony, tym samym nie doszło do uszczuplenia budżetu państwa na kwotę ponad 300 tysięcy złotych.

FOT.KAS

źródło: KAS

09-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)