REKLAMA
ZS2
REKLAMA

Ukrainiec nielegalnie przewoził amunicję (FOTO)

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt amunicji podczas kontroli na przejściu granicznym w Korczowej. Towar, bez wymaganych zezwoleń, usiłował przewieźć przez granicę 40- letni obywatel Ukrainy.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 9 października br. na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Korczowa- Krakowiec. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, prowadząc działania kontrolne w zakresie przeciwdziałania nielegalnemu przewozowi przez granicę broni i amunicji, wytypowali do kontroli wjeżdżającego do Polski mercedesa na polskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą pojazdu zasiadał 40-letni obywatel Ukrainy.

Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze wykryli, że w schowku oraz kurtce kierowcy znajduje się 30 sztuk amunicji o kalibrze 9 mm.

Kierujący pojazdem mężczyzna nie zgłosił amunicji do kontroli. Nie posiadał także wymaganych dokumentów uprawniających do jej legalnego przywozu na teren Polski. Podejrzany o przemyt mężczyzna został przekazany wraz z wykrytym towarem policjantom z komisariatu w Radymnie, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Obywatel Ukrainy usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji.

Niespełna tydzień wcześniej, podczas kontroli autokaru jadącego z Ukrainy do Szczecina, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na terenie przejścia granicznego w Medyce, udaremnili przemyt kastetu, który usiłował przemycić obywatel Ukrainy.

Kto przywozi na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z państwa niebędącego państwem członkowskim Unii Europejskiej broń lub amunicję bez wymaganego zaświadczenia właściwego konsula Rzeczpospolitej Polskiej lub nie dopełnia obowiązku pisemnego zgłoszenia broni lub amunicji przy przekraczaniu granicy, podlega karze aresztu lub grzywny.

 

źródło: KAS

11-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: