REKLAMA
REKLAMA

W Bieszczadach przeprowadzono szkolenie Ski-Tour dla funkcjonariuszy Straży Granicznej (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W trakcie szkolenia, funkcjonariusze SG z bieszczadzkich placówek doskonali umiejętności pełnienia służby z wykorzystaniem nart typu Ski-Tour.

W lutym br. przeprowadzono 13 z kolei edycję kursu zatytułowanego „Doskonalenie technik poruszania się w terenie górskim w warunkach zimowych z wykorzystaniem nart Ski – Tour”. W działaniach wzięło udział 14 funkcjonariuszy z placówek SG w Ustrzykach Górnych, Wetlinie oraz Stuposianach.

foto001

Głównymi celami szkolenia było: doskonalenie umiejętności poruszania się na nartach Ski – Tour, kształtowanie podstawowych cech motorycznych oraz doskonalenie i utrwalenie umiejętności przetrwania w terenie górskim. Ważnym elementem szkolenia, ze względu na realia służby w Bieszczadach, były zajęcia z zakresu nawigacji w warunkach ograniczonej widoczności, w warunkach nocnych, hipotermii oraz doskonalenie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Stałe doskonalenie umiejętności poruszania się na nartach przez funkcjonariuszy SG ma kluczowe znaczenie ze względu na specyfikę służby w placówkach górskich BiOSG, w szczególności mając na uwadze bezpieczeństwo oraz efektywność realizowanych przez nich zadań. Lokalizacja Bieszczadzkiego Parku Narodowego w stosunku do linii granicy państwowej powoduje, że narty są często wykorzystywanym narzędziem służących do patrolowania granicy w warunkach zimowych.

foto002

BiOSG
zdjęcia: A. Orłowski / BiOSG

01-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)