REKLAMA
REKLAMA

W Bieszczady zimą? Są nowe oznakowania szlaków. Będzie bezpieczniej

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Z myślą o bezpieczeństwie osób odwiedzających Bieszczadzki Park Narodowy w okresie zimowym, w strefach połoninowych zamontowany został nowy system oznakowania szlaków turystycznych.

Powyżej górnej granicy lasu spotkają Państwo czerwone tyczki o wysokości 250 cm, na których znajdują się pomarańczowe tabliczki z numerami. Na terenie parku znajduje się łącznie 600 szt. tego typu oznakowań – czytamy na stronie internetowej parku.

Tyczki wskazują przebieg szlaku oraz posiadają przypisany numer o znanej lokalizacji GPS. Koordynaty poszczególnych tyczek zostały udostępnione Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu.

W przypadku utraty orientacji w terenie (np. z powodu gęstej mgły) należy zadzwonić pod nr ratunkowy GOPR 601 100 300 podając nr tabliczki, przy której turysta się znajduje.

Dlatego prosimy, aby nie dokonywać żadnych zmian w wykonanym oznakowaniu, gdyż od jego trwałości zależeć może ludzkie życie! Jednocześnie apelujemy do wszystkich turystów, aby pamiętali o pobieraniu aplikacji „Ratunek”. Dzięki tej aplikacji służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy – czytamy dalej.

Opisane działanie zrealizowano w ramach projektu „pn. „Wykonanie kompleksowej rewitalizacji szlaków pieszych Bieszczadzkiego Parku Narodowego w celu wzmocnienia ochrony ich otoczenia przyrodniczego w latach 2017-2020.” 

 

 

BdPN/Dział Udostępniania Parku

24-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)