REKLAMA
REKLAMA

Waldemar Kluza – cel to powtórzyć mistrzowski sezon (FILM)

Znamy listę zawodników, którzy zgłosili się do rywalizacji na trasie 44. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. Potwierdziły się tym samym informacje, że w najbliższy weekend w walce na trasie w Załużu zmierzy się rekordowa liczba kierowców. Imponująca jest nie tylko sama liczba 111 zgłoszeń, ale przede wszystkim to, w jakim gronie rozegra się walka o pierwsze punkty w nowym sezonie.TAK BYŁO W 2017 ROKUW najbliższy majowy weekend (11-13 maja) do Sanoka zjadą „górale” w mocnym międzynarodowym składzie. W Załużu nie zabraknie urzędujących mistrzów GSMP 2017, na czele z triumfatorem klasyfikacji generalnej Waldemarem Kluzą. Kierowcę z Wieliczki drugi rok z rzędu w Załużu korzystał będzie ze Skody Fabia Super 2000 przygotowanej przez czeską stajnię Rexteam.

Na trasie 44. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego Kluza powalczy nie tylko o punkty w stawce Mistrzostw Polski, ale także narodowego czempionatu Mistrzostw Słowacji, Pucharu Europy Centralnej FIA CEZ i w Międzynarodowym Pucharze FIA IHCC. W ten weekend wystartują także Mistrz Polski GSMP 2016 Igor Drotar, DUBAI (Mistrz Polski GSMP 2015 i 2014) i zeszłoroczny triumfator niedzielnej części rywalizacji i rekordzista trasy Vaclav Janik (zwycięzca FIA IHCC Kategorii 2 z sezonu  2017), a to najlepsza rekomendacja czekających na nas emocji.

3

Wyścig w Załużu jest dla Kluzy wyjątkowo szczęśliwy, bo to właśnie zwycięstwa w Bieszczadach rozpoczął swoją drogę po zeszłoroczny tytuł mistrzowski, a triumfował tutaj również w sezonie 2016.  za kierownicą Forda Fiesta Proto. Przy rekordowo wysokiej frekwencji walka o pierwszy stopień podium zapowiada się jeszcze bardziej widowiskowo. Warto zarezerwować najbliższy weekend dla Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, na przyjazd do Załuża lub śledzenie internetowej relacji „na żywo”.

Waldemar Kluza:Powoli staje się tradycją, że rozpoczynamy wyścigowy sezon właśnie w Bieszczadach. Specyfika trasy i całych zawodów bardzo dobrze sprawdza się w tej roli. Nie należy do tych najbardziej wymagających technicznie, ale za to wymusza utrzymanie wyjątkowo szybkiego tempa i wysokich prędkości. Kibice mają wyjątkową okazję, żeby w konfrontacji na jednej trasie zobaczyć  mocną międzynarodową stawkę. Z każdym kolejnym rokiem jest tutaj coraz trudniej zwyciężyć, ale właśnie z takim nastawieniem staniemy na starcie w Bieszczadach. Zespół pozostaje w tym samym, sprawdzonym składzie, we wszystkich rundach sezonu mamy zapewnione wsparcie mocnych partnerów.

2

– To wspólna praca tych wszystkich ludzi przyniosła wynik sezonu 2017, a teraz jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani do kolejnych wyzwań. Cieszę się na perspektywę walki tych siedmiu wyścigowych weekendów i na walkę, w tym mocnym składzie, jaki szykuje się w Załużu. Wspólnie z ROWE Motor Oil, Stalco, Jania Construction, GT-Bergmann,  AutoCzesciValdi.pl, Solne Miasto Wieliczka, Powiat Wielicki, Rally-Tech, UMA Fotografia i Buchti.pl Promotion zapraszam Was wszystkich w dniach 11-13 maja w Bieszczady – podzielcie razem z nami emocje nowego sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

1

materiały nadesłane
na zdjęciach: W. Kluza / UMA Fotografia Agnieszka Wołkowicz


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

UWAGA! Rajdowcy na drogach. Sprawdź objazdy na najbliższy weekend (MAPY)

Wielkie ściganie w Górach Słonnych już w najbliższy weekend! 111 kierowców na stracie!

10-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)