REKLAMA
REKLAMA

Weekend na granicy. Najczęściej przemycano papierosy

Bilans długiego, majowego weekendu na podkarpackiej granicy to odprawionych ponad 318 tysięcy osób i ponad 80 tys. środków transportu. To także liczne przypadki udaremnionego przemytu, głównie papierosów. Najwięcej przemytników wpadło na przejściu granicznym w Korczowej.

272 nałożonych mandatów na łączną kwotę ponad 56 tys. złotych, wszczęcie 75 spraw karnych skarbowych, zatrzymanie m.in. ponad 20 tys. paczek papierosów, 145 litrów alkoholu, 600 litrów paliwa oraz 8 kg bursztynu to bilans działań kontrolnych, prowadzonych przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (KAS) na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w woj. podkarpackim w trakcie długiego, majowego weekendu (28.04- 06.05 br.).

W tych dniach, najwięcej bo 182 przypadków przemytu, udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Korczowej, kolejno- 85 przypadków na przejściu granicznym w Medyce, 45 w Budomierzu oraz 35 przypadków w Krościenku.

Na większą ilość przemycanych papierosów natrafili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej 3 maja br. na przejściu granicznym w Korczowej. Podczas kontroli ukraińskiego autokaru, których jechał do Niemiec, funkcjonariusze wykryli 850 paczek papierosów. W wykryciu przemytu pomogła labradorka Gina, specjalizująca się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych. Do próby przemytu przyznał się kierowca autokaru, który złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej i wpłacił 9900 zł. tytułem kary.

W dniach 28.04- 06.05 br. na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy służby graniczne odprawiły 318 693 osób oraz 80 565 środków transportu ( w obydwu kierunkach).

przemyt11

BiOSG
foto: archiwum BiOSG

07-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)