REKLAMA
REKLAMA

WIELKIE WYPRAWY: Łukasz Łagożny „Mount Everest”

W 2018 roku jako pierwszy mieszkaniec Podkarpacia, stanął na najwyższej górze świata – Mount Everest!

Urodzony w 1981 roku. Sanoczanin, alpinista, himalaista, podróżnik, mąż i ojciec. Członek Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Swoją przygodę z górami rozpoczął jako kilkuletni chłopiec, zaczynając od wędrówek po Bieszczadach. Kilka lat temu, rozkochał się w górach wysokich i jako cel postawił sobie zdobycie Korony Ziemi (dziewięciu najwyższych szczytów na poszczególnych kontynentach). Zaczął od szczytu Elbrus w 2009 roku (5642 m n.p.m.). Następnie w 2010 roku zdobył Aconcague (6962 m n.p.m.) i Mont Blanc (4807 m n.p.m.). W 2011 roku wszedł na najwyższy szczyt Ameryki Północnej – Denali, znany jako McKinley (6194 m n.p.m.), a w 2013 na Kilimandżaro (5895 m n.p.m.). Po drodze atakował Chan Tengri (7010 m n.p.m.) w Kirgistanie i zdobył Pik Lenina (7134 m n.p.m.). W 2017 roku w ramach wyprawy EURO24 Expeditions wspiął się na najwyższe szczyty Australii i Oceanii – Górę Kościuszki (2228 m n.p.m.) i Puncak Jaya (4884 m n.p.m.). W 2018 roku jako pierwszy mieszkaniec Podkarpacia, stanął na najwyższej górze świata – Mount Everest (8848 m n.p.m.). Do pełnej Korony Ziemi brakuje mu już tylko jednego szczytu – Masywu Vinsona na Antarktydzie.

Każda podróż uczy nas czegoś nowego, niektóre pozwalają nam otworzyć oczy na siebie samych. Uczą nas o naszych słabościach i granicach. Jak długa jest noc to książka o podróży i górach – tak po prostu. Ale również o sztuce rezygnacji, o zdrowym rozsądku i docenieniu rzeczy ważnych. O wielkiej przygodzie, która staje się się stylem życia, o codzienności w górach i uroku, który wodzi za nos.

To także fragment osobistego świata autora, refleksyjna relacja, która pozwala czytelnikowi na własnej skórze przeżyć wyprawę na siedmiotysięczniki i odczuć kontrasty kirgiskiego świata. Opowieść szczera i autentyczna, obnażająca uczucia i przeżycia, uchylająca drzwi do świata wspinaczki wysokogórskiej, codzienności na wyprawie oraz motywacji w życiu.

WSTĘP: dorośli – 10 zł/osoba
Dzieci i młodzież szkolna – wstęp gratis!

ZAPRASZAMY!

Artykuł sponsrowany
materiały nadesłane

22-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook