REKLAMA
REKLAMA

WIERCHY: Drugi etap modernizacji stadionu rozpoczął się na dobre. Zobacz time lapse! (VIDEO)

WIERCHY: Drugi etap modernizacji stadionu rozpoczął się na dobre. Zobacz time lapse! (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Na sanockich Wierchach trwa drugi etap modernizacji stadionu. Jeszcze w tym roku powstanie tartanowa bieżnia, skocznia do skoków w dal czy rzutnia do pchnięcia kulą. Inwestycja opiewa na blisko 6 mln złotych.

Na przedsięzięciu z pewnością skorzystają lekkoatleci. Zakres prac, jaki stoi przed wykonawcą obejmuje budowę nowej, 400 metrowej bieżni tartanowej: ośmiotorowej prostej i sześciotorowej na „łukach”, budowę skoczni do skoków w dal i trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą, rzutu młotem i rzutu dyskiem, dwóch rzutni do rzutu oszczepem i skoczni do skoku o tyczce. Takich warunków sanockie kluby sportowe do tej pory nie miały. Nowa infrastruktura pozwoli na organizację wysokiej rangi zawodów. Stadion zyska certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

5 845 511,66 zł – dokładnie taką kwotę Gmina Miasta Sanoka przeznaczyła na tę inwestycję. Wesprze ją Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dofinansowanie o jakie zabiegali włodarze Sanoka zostało przyznane i kwota 1,5 mln zł odciąży miejski budżet.

Nowością będzie telebim. Zostanie zamontowany na konstrukcji wsporczej i będzie miał wymiary 5,4×3,5 m. Oświetlenie zamieszczone na czterech masztach o wysokości 25 m da możliwość rozgrywania zawodów po zmroku. Zainstalowany zostanie także system nagłośnieniowy. Nawierzchnie sportowe zyskają drenaż. Powstanie nowe ogrodzenie. Wokół pojawią się chodniki. Dotychczasowy parking zostanie przebudowany.

Clipboard01

źródło: UM Sanok

10-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook