REKLAMA
REKLAMA

Wierchy odzyskają blask. „Będą służyć nie tylko sportowcom, ale i wszystkim mieszkańcom” (FILM, ZDJĘCIA)

Wierchy odzyskają blask. „Będą służyć nie tylko sportowcom, ale i wszystkim mieszkańcom” (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Już wkrótce sanocki stadion zmieni się nie do poznania. 24 stycznia 2018 roku w Urzędzie Miasta Sanoka podpisano umowę na jego modernizację. Wykona ją firma InterHall sp. z o. o. z Katowic. Remont ma zakończyć się w tym roku. Stosowny dokument podpisał burmistrz Tadeusz Pióro oraz wiceprezes „InterHall” Sp. z o. o. Radosław Osiak.

5 845 511,66 zł – dokładnie taką kwotę Gmina Miasta Sanoka przeznaczy na tę inwestycję. Wesprze ją Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dofinansowanie o jakie zabiegali włodarze Sanoka zostało przyznane i kwota 1,5 mln zł odciąży miejski budżet.

– Od początku kadencji zabiegamy o zrównoważony rozwój sportu. Nie tylko zwiększamy dotacje, ale polepszamy infrastrukturę. Trwa budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu, dziś dopisujemy do niej stadion piłkarsko-lekkoatleczny. Naturalnie cieszymy się z kolejnej inwestycji i już nie możemy się doczekać jej finału, gdy będzie służyć nie tylko sportowcom ale i wszystkim mieszkańcom – mówił Tadeusz Pióro.

Na inwestycji z pewnością skorzystają lekkoatleci. Zakres prac, jaki stoi przed wykonawcą obejmuje budowę nowej, 400 metrowej bieżni tartanowej: ośmiotorowej prostej i sześciotorowej na „łukach”, budowę skoczni do skoków w dal i trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą, rzutu młotem i rzutu dyskiem, dwóch rzutni do rzutu oszczepem i skoczni do skoku o tyczce. Takich warunków sanockie kluby sportowe do tej pory nie miały. Nowa infrastruktura pozwoli na organizację wysokiej rangi zawodów. Stadion zyska certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

26907128_2259843380708048_3631816899345281717_n

Nowością będzie telebim. Zostanie zamontowany na konstrukcji wsporczej i będzie miał wymiary 5,4×3,5m. Oświetlenie zamieszczone na czterech masztach o wysokości 25m da możliwość rozgrywania zawodów po zmroku. Zainstalowany zostanie także system nagłośnieniowy. Nawierzchnie sportowe zyskają drenaż. Powstanie nowe ogrodzenie. Wokół pojawią się chodniki. Dotychczasowy parking zostanie przebudowany.

Zmieni się także otoczenie stadionu. – W niedawno przyjętym budżecie zabezpieczyliśmy czterysta tysięcy złotych na remont ulicy Żwirki i Wigury. Jej remont poprawi dojazd do stadionu, komfort jazdy i poruszania się w tym rejonie – zapewnia burmistrz Sanoka.

Budowa bieżni i wspomnianej już infrastruktury jest kontynuacją prac modernizacyjnych na legendarnych „Wierchach”. W pierwszym etapie, zrealizowanym w ubiegłym roku, ocieplono trybunę i odnowiono obiekt wewnątrz. Wymieniona została instalacja elektryczna, kotły, stolarka drzwiowa i okienna a także zadaszenie trybuny. Wszystkie pomieszczenia zostały w pełni odnowione i wyposażone. Siłownia wzbogacona o klimatyzację, zyskała nowy sprzęt.

1 (8)

Wyremontowany stadion wraz z Centrum Rehabilitacji i Sportu, „Areną Sanok”, Torem Lodowym „Błonie” będzie tworzył atrakcyjną ofertę sportową. Będzie ona skierowana nie tylko do mieszkańców, uczniów czy lokalnych sportowców. Współpracę zadeklarowało już kilka związków sportowych.

Nie byłoby tych wszystkich inwestycji sportowych w Sanoku, gdyby nie ogromny wkład pracy Dyrektora MOSiR Sanok Tomasza Matuszewskiego, który współpracuje z projektantami oraz przygotowuje tak dokumentację, że otrzymujemy znaczne dofinansowanie.

Urząd Miasta Sanoka

26-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: