REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Radni nie obniżyli pensji burmistrzowi (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Zagórzu radni mieli podjąć decyzję o ewentualnym obniżeniu wynagrodzenia burmistrza Ernesta Nowaka. To pokłosie rozporządzenia Rady Ministrów, które zakłada taki ruch, tłumacząc go oczekiwaniami społecznymi. Wiele samorządów taki projekt uchwały procedowało w czerwcu czy lipcu, dziś przyszedł czas na Zagórz. Ostatecznie radni jednogłośnie opowiedzieli się przeciwko obniżce. Burmistrz będzie zatem nadal zarabiał 11 860 zł brutto.

Projekt uchwały przygotowany na LVII zwyczajną sesję Rady Miejskiej w Zagórzu zakładał obniżenie pensji burmistrza dokładnie o kwotę 1680 zł. Na uposażenie w łącznej wysokości 10 180 zł miały się składać:

  1. Wynagrodzenie zasadnicze – 4700 zł
  2. Dodatek funkcyjny – 1900 zł
  3. Dodatek specjalny – 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – 2640 zł
  4. Dodatek za wieloletnią pracę – 20% wynagrodzenia zasadniczego – 940 zł

Przed głosowaniem wypowiedział się radny Rafał Kielar, który zwrócił uwagę na problematyczną jego zdaniem, kwestię okresu wypowiedzenia i ewentualnej konieczności zwrotu części pieniędzy w przypadku decyzji o braku obniżki.

Ostatecznie, w głosowaniu, 14 radnych obecnych tego dnia na sali zagłosowało przeciw.

Zachowała zatem moc uchwała z 16 grudnia 2016 roku, w której rada ustaliła wynagrodzenie burmistrza Ernesta Nowaka na poziomie 11 860 zł.

Wkrótce kolejne informacje z sesji.

22-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)