REKLAMA
REKLAMA

Zastępca komendanta sanockiej policji odwołany. Istnieje podejrzenie nieuprawnionego przechowywania broni

SANOK / PODKARPACIE. I zastępca komendanta sanockiej policji został odwołany. Komisarz Grzegorz Stachyra nie pełni tej funkcji od 23 lutego. Wobec niego istnieje podejrzenie o nieuprawnionym przechowywaniu broni.

Komendant Powiatowy Policji w Sanoku zwrócił się do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie o odwołanie ze stanowiska zastępcy komendanta powiatowego komisarza Grzegorza Stachyry. Komendant Wojewódzki Policji w dniu 23 lutego odwołał kom. Stachyrę z pełnionej funkcji – informuje nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Związane jest to z podejrzeniem nieuprawnionego przechowywania broni. Materiały w tej sprawie skierowano do prokuratury celem ich prawno-karnej oceny. Nie chcemy być bowiem sędzią we własnej sprawie – uzupełnia rzecznik.

Przypomnijmy, że komisarz Grzegorz Stachyra stanowisko I zastępcy komendanta sanockiej policji pełnił od 11 stycznia 2018 roku. Nadzorował Wydział Kryminalny.

Jak czytamy na stronach sanockiej policji: „Komisarz Grzegorz Stachyra jest absolwentem Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji pełni od ponad 21 lat. Pracował w Wydziale Prewencji i Wydziale Kryminalnym leskiej komendy Policji. Poprzednio pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lesku. Ma 41 lat, jest żonaty, ma dwoje dzieci. Jego zainteresowania związane są z łowiectwem i sportem.”

IMG_2794

red./KPP Sanok

foto: KPP Sanok

27-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)