REKLAMA
REKLAMA

Żeby nie walczyć o niepodległość wystarczy robić wszystko, aby ją utrzymać

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Dnia 11 października 2018 r w Kościele Parafialnym w Wujskiem odbyła się uroczystość upamiętniająca 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


Jej organizatorzy: Szkoła Podstawowa w Załużu, Sołectwo wsi Wujskie, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna w Wujskiem wspólnie, aby godnie uczcić to wyjątkowe święto, zaprosili posła na Sejm RP Piotra Uruskiego, przedstawicieli Gminy Sanok w osobach Wójta Anny Hałas i z-cy Wójta Pawła Wdowiaka, przedstawicieli Centrum Doskonalenia Nauczycieli
w Sanoku – Panią Martę Muszyńską i ks. Jacka Michno, dyrektorów szkół Gminy Sanok, przedstawicieli Policji, Lasów Państwowych, mieszkańców wsi Wujskie i Załuż.

Program uroczystości, w którym kolejnymi punktami było: odsłonięcie tablicy pamiątkowej, uroczysta msza oraz spektakl słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej
w Załużu był swoistą lekcją historii, lekcją współczesnego patriotyzmu, która miała na celu pokazanie jak ważna w dzisiejszych czasach jest jedność i współpraca, gdyż tylko poprzez wspólne działanie jesteśmy w stanie utrzymać to, co najważniejsze – niepodległość.

Uroczystość patriotyczna została zorganizowana w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020.

 

 

miriametry nadesłane Gmina Sanok

15-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)