REKLAMA
REKLAMA

„Złota Praga” sanockich instrumentalistów (ZDJĘCIA)

SANOK, PRAGA / PODKARPACIE. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku w Jubileuszowym XV Art.-Duo Music Festival w Pradze, który odbywał się w dniach 25-29 listopada bieżącego roku. Wystąpiła w nim liczna grupa akordeonistów, pianistów i skrzypków w różnych kategoriach wiekowych – od 7 do 19 lat.


Szczególnie pięknie w tym festiwalu, odbywającym się corocznie w różnych miastach Europy, zaprezentowali się akordeoniści. Statuetki za I miejsce zdobyli: Kacper Sokół, Adam Fedak, Filip Siwiecki, II miejsce: Julia Cybuch, III – Olivier Wolanin, Julia Benewiat i Filip Baracz – wszyscy z klasy Andrzeja Smolika oraz Kacper Romańczyk z klasy Grzegorza Bednarczyka. Ponadto I miejsce oraz tytuł Absolute Winner – najlepszego wykonawcy – zdobył duet akordeonowy Filip Siwiecki – Kacper Kosztyła, prowadzony przez Andrzeja Smolika i  Grzegorza Bednarczyka, a reprezentujący Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Sanoku oraz Szkołę Muzyczną I st. w Dydni. Warto zaznaczyć, że I nagrodę zdobył też duet studentów z Krakowa, absolwentów sanockiej szkoły: Rafał Pałacki – akordeon i Dominika Witowicz – skrzypce.

Wśród pianistów I miejsce zdobyła Aleksandra Murawska, II miejsce – Daniel Pyszko i Magda Szymulańska oraz III miejsce Natalia Brud – wszyscy uczniowie Oksany Drozdowskiej. II nagrody zdobyli również Martyna Cybuch z klasy Iwony Hartman i Laura Pietryka, uczennica Roberta Handermandera. III miejsce zdobył także zespół kameralny: Amelia Gurgacz (skrzypce), Melisa Skubisz (skrzypce) i Bartosz Jarosz (fortepian). Natomiast w grupie skrzypiec I miejsce zdobyła Emilia Linka, zaś III Weronika Indyk – obie uczennice Grażyny Dziok. Laureatką III nagrody została też Patrycja Nieznańska z klasy Ewy Wojtyńskiej-Kiczorowskiej. Warto nadmienić, że skrzypkom pięknie akompaniowali pianiści: Dorota Skibicka i Jerzy Kuńczyk.

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu sponsorów – Rubber Company SA, Pass Polska, Firmy Herb, Starostwa Powiatowego, Gminy Miasta Sanoka, Krystyny Malson i zmarłej niedawno Barbary Bukowskiej z Ziemi Sanockiej oraz Agnieszki Sarama – Firma Grosar, a także dyrektorowi Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku Tomaszowi Tarnawczykowi i dyrektor Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku Irenie Gil – Storoszczuk, która była kierownikiem licznej grupy uczestników.

Uczestnicy Festiwalu mieli okazję oprócz występów konkursowych podziwiać piękne zabytki Pragi, z zamkiem na Hradczanach – największym na świecie pod względem powierzchni kompleksem zabytkowym – oraz Starym i Nowym Miastem.

Sanoccy laureaci zostali zaproszeni na następne edycję Art-Duo Mucic Festival, która odbędzie się w Rzymie w marcu przyszłego roku.

 

PSM Sanok

05-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)