REKLAMA
REKLAMA

Zmiany w zarządzie TSV. Najważniejsza będzie teraz młodzież (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na ostatnim walnym posiedzeniu klubu TSV Sanok doszło do zmian w zarządzie. Wiesława Pietrykę zastąpił Andrzej Ostrowski. Po podjęciu decyzji o rezygnacji z gry w I lidze, sanocki klub postawi tylko na młodzież. Młodzież, która w ostatnim sezonie odniosła znaczące sukcesy. W środowisku nieśmiało rozmawia się nawet o stworzeniu w Sanoku Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. To melodia przyszłości, ale byłby to duży krok do przodu na drodze rozwoju dyscypliny w naszym regionie.

Tomasz Sokołowski

W TSV zakończył się etap gry drużyny na poziomie zaplecza Plus Ligi. Włodarze klubu przez dwa lata robili co mogli, aby spiąć budżet oscylujący wokół 750 tys. zł. Część klubów z I ligi dysponowała kwotami nawet o połowę większymi, ale nie zmienia to faktu, że jak na warunki sanockie, uzbieranie blisko miliona złotych to nie lada wyczyn. Zarówno w pierwszym jak i drugim roku dopiąć planu finansowego się nie udało, z uwagi na to, że jak przekazuje były prezes Wiesław Pietryka, niektórzy sponsorzy nie wywiązali się z umów. Mimo dużego wysiłku organizacyjnego, pozostały długi, które teraz są systematycznie i skutecznie spłacane.

Robimy wszystko, aby ten etap pracy w klubie zakończyć honorowo. Chcemy spłacić wszystkie zobowiązania i skupić się stworzeniu jak najlepszych warunków dla szkolących się w TSV dzieci i młodzieży. Zasługują na to, bo pokazali w tym sezonie, że przy systematycznej pracy i zaangażowaniu można odnosić znaczące sukcesy – mówi były już prezes TSV i jeden z pierwszych sponsorów w historii klubu Wiesław Pietryka.

W częściowym załataniu dziur pomogło odstępne za zamianę miejsc, do którego doszło na linii TSV Sanok – Gwardia Wrocław. Sanoczanie udostępnili wrocławianom miejsce do gry w I lidze. W zamian otrzymali prawo wystartowania w II lidze, ale uznano, że teraz czas na młodzież i to na niej włodarze chcą skupić całą uwagę. Łącznie na tym porozumieniu kasa klubu wzbogaciła się o około 65 tys. zł.

Uruchomimy grupy naborowe, poszukamy nowych trenerów. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami wojewódzkiego związku piłki siatkowej i być może w perspektywie sezonu 2019/2020 będzie możliwość utworzenia w Sanoku Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego – mówi o ambitnych planach nowy prezes TSV Andrzej Ostrowski.

Sanocka młodzież ma się czym pochwalić. Do znaczących wyników należą z pewnością ćwierćfinały mistrzostw Polski młodzików i kadetów, a przede wszystkim awans do finału ogólnopolskiego w minisiatkówce o Puchar Kinder +Sport 2018. Sukcesy młodzieży TSV dotyczą również siatkówki plażowej. Bracia Dominik i Damian Bodziakowie awansowali niedawno do finału mistrzostw Polski kadetów.

Warto zaznaczyć, że Urząd Miasta w Sanoku przekazał klubowi dotację na 2018 rok w kwocie 65 tys. zł. Pieniądze pomogą w funkcjonowaniu i rozwijaniu grup młodzieżowych.

Andrzej Ostrowski wraz z młodą drużyną TSV, która w najbliższy weekend zagra w finale mistrzostw Polski. Foto: archiwum prywatne

Obecny skład zarządu TSV:

Prezes – Andrzej Ostrowski
Wiceprezes – Tomasz Matura
Sekretarz – Beata Dziuban
Członkowie zarządu: Dorota Kondyjowska, Wiesław Pietryka, Wacław Stelmach i Maciej Wiśniowski.

źródło: Red.

foto: Tomasz Sowa

05-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)