REKLAMA

Zwieńczony udany sezon Ekoball-u. Piknik sportowo-rekreacyjny (FOTORELACJA)

SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę 8 lipca 2018 roku, na boiskach Ekoball w Bykowcach odbył się coroczny Piknik Sportowo-Rekreacyjny Ekoball, wieńczący kolejny już sezon piłkarski, który jest jednocześnie przejściem do nowego sezonu…

Była to już 11-sta tego typu impreza organizowana przez Fundację Promocji Sportu Ekoball, i jak co roku przyciągnęła setki sympatyków sportu oraz Przyjaciół naszego Klubu.

Od niedzielnego poranka wydawało się, że pogoda może znów przeszkodzić w organizacji Pikniku. Jednak gdy pioruny przestały strzelać, a deszcz ustał, wkrótce zza chmur wyszło piękne słońce. Od godziny 12:00 na obiekty Ekoball zaczęły przyciągać tłumy chętnych uczestników. Głównymi zmaganiami były turnieje piłkarskie, w których udział wzięło ponad 30 drużyn.

Podzieleni zostali oni na kilka kategorii wiekowych, w tym m.in.
– Oldboye
– Trampkarze
– Młodzicy
– Orlicy
– Skrzaty

W turnieju Oldboyów rozgrywanym na zasadzie ‘każdy z każdym’ rywalizowały drużyny: Kingsów, Strażaków, Hokeistów Oldboy’s, Rodziców Ekoball, Stalowców oraz Juniorów. Niestety nie dojechały do nas drużyny z Zamościa i Hrubieszowa. Drużyna Stalowców brała udział poza konkursem, dzięki czemu zwycięstwo odniósł zespół Straży Pożarnej.

Drużyna „Mundurowych” trzy spotkania wygrała, jeden zremisowała oraz jeden przegrała. Zwycięski skład Straży Pożarnej: Robert Wojciechowski, Florian Semerowicz, Jan Ambicki, Grzegorz Dziedzicki, Jan Szuba, Krzysztof Kądziołka, Maciej Kuzicki, Paweł Haduch.

Wyniki turnieju Oldboyów:

Kings 1:0 Hokeiści
Stalowcy 4:1 Strażacy
Juniorzy 1:0 Kings
Rodzice 0:1 Hokeiści
Strażacy 2:1 Juniorzy
Stalowcy 6:1 Rodzice
Hokeiści 2:4 Juniorzy
Kings 0:0 Strażacy
Rodzice 1:5 Kings
Hokeiści 0:5 Strażacy
Juniorzy 0:1 Stalowcy
Hokeiści 2:3 Stalowcy
Juniorzy 2:1 Rodzice
Kings 0:5 Stalowcy
Rodzice 3:6 Strażacy

Wśród trampkarzy do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn, w tym dwa zespoły Wisły Puławy, przebywającej obecnie na obozie w Sanoku (obiekty WIKI SPORT CENTRUM). Oprócz nich udział wzięły następujące drużyny: Jankesi, Pulpeciki, FC Cyce oraz Wójtostwo Team. Ci ostatni triumfowali w rozgrywkach, wygrywając wszystkie 5 spotkań i zdobywając 15 punktów. Drugie miejsce zajął zespół FC Cyce (12 pkt.), dalej Jankesi (9 pkt.), Wisła Puławy I (6 pkt.), Wisła Puławy II (3 pkt.) oraz Pulpeciki (0 pkt.).

Zwycięski skład Wójtostwa: Wiktor Łuczycki, Alex Florczak, Marcin Dulęba, Kacper Zych, Łukasz Piotrowski, Kuba Uluszczak, Olek Uluszczak.

Wyniki turnieju trampkarzy:

FC Cyce 3:0 Jankesi
Wisła I 0:3 Wójtostwo
Pulpeciki 2:3 Wisła II
Jankesi 2:1 Wisła I
Wójtostwo 2:1 Wisła II
FC Cyce 4:0 Pulpeciki
Wisła I 4:0 Pulpeciki
Jankesi 2:1 Wisła II
Wójtostwo 3:0 FC Cyce
Wisła I 2:1 Wisła II
Pulpeciki 2:4 Jankesi
Wisła I 1:3 FC Cyce
Wójtostwo 2:1 Jankesi
Wisła II 1:3 FC Cyce
Wójtostwo 4:3 Pulpeciki

W rozgrywkach młodzików uczestniczyło 6 drużyn: Animals, Świry, Debeściaki, Makapaka, Pączusie oraz Janusze. Ci ostatni zdominowali turniej, wygrywając wszystkie 5 spotkań.

Zwycięski skład drużyny Januszów: Bartek Mielnik, Szymon Nowak, Miłosz Kuczma, Dawid Nowosielski, Dawid Szpojnarowicz, Jakub Jankowski, Dawid Bobowski, Aleksander Rajchel.

Wyniki turnieju młodzików:

Animals 2:1 Świry
Makapaka 2:0 Debeściaki
Janusze 2:0 Animals
Świry 4:1 Pączusie
Makapaka 1:7 Janusze
Debeściaki 7:1 Pączusie
Animals 6:1 Debeściaki
Makapaka 3:3 Pączusie
Janusze 3:2 Świry
Animals 7:1 Makapaka
Pączusie 1:2 Janusze
Debeściaki 0:6 Świry
Makapaka 1:6 Świry
Pączusie 2:5 Animals
Janusze 3:0 Debeściaki

Wśród najmłodszych uczestników (r. 2009 i młodsi) udział wzięło blisko 30 zawodników, lecz nie prowadzono klasyfikacji. Drużyny rywalizowały między sobą, a także rozgrywały mecze z Mamami, co stało się już tradycją każdego Pikniku. Tradycyjnie też mecze te cieszyły się olbrzymim powodzeniem zarówno wśród uczestników, jak i kibiców oglądających i dopingujących obie drużyny.

Warto przytoczyć skład Mam, które dzielnie stawiły czoła dzieciom: Emilia Wituszyńska, Magdalena Skuza, Maja Filipczak, Dorota Mateja, Magdalena Król, Agnieszka Filipczak, Elżbieta Nowak, Magda Bodzioch, Anna Cyprych, Marzena Sumara, Patrycja Poniatowska-Nazarko, Katarzyna Wanielista, Anna Zioło, Magdalena Kłodowska, Julita Zgoda.

Każdy z uczestników turnieju – bez względu na kategorię oraz wiek otrzymał pamiątkowy medal, a także ciepły posiłek, bądź lody. Zwycięzcom każdej kategorii wręczono puchary. Najmłodsi otrzymali ponadto mnóstwo gadżetów i nagród.

Oprócz turniejów, kilkadziesiąt najmłodszych dzieciaków stanęło w rywalizacji piłkarsko-sprawnościowej. Tor przeszkód połączony ze strzałami do bramki, zorganizowany przez trenera Bernarda Sołtysika, stał na bardzo wyrównanym poziomie wśród jego uczestników. Najlepsi jednak okazali się:

I miejsce – Paweł Romaniak – 49.30s oraz 5 bramek
II miejsce – Kuba Solecki – 53.74s oraz 7 bramek
III miejsce – Nikola Bogusz – 56.78s oraz 5 bramek

Każdy kto wziął udział w zawodach otrzymał pamiątkowy dyplom, medal, drobny upominek a zwycięzcy dodatkowo nagrody i gadżety.

Jak co roku przygotowano również wiele innych atrakcji dla wszystkich obecnych tego dnia na obiektach EKOBALL w Bykowach. O godzinie 14 przerwano wszelkie rozgrywki, a oczy skierowane zostały na występ orkiestry dętej AVANTI, która po raz kolejny uświetniła swoją obecnością nasz Piknik.

Przez cały dzień można było także skorzystać z darmowych dmuchańców, trampoliny, zjeżdżalni czy też udać się na malowanie twarzy. Do dyspozycji był również wóz strażacki, któremu każdy mógł przyjrzeć się z bliska, bądź obejrzeć od środka.

Setki osób, jakie były obecne tego dnia na obiektach Ekoball w Bykowcach, świetnie spędziły czas uczestnicząc w turniejach, kibicując znajomym, korzystając z innych atrakcji czy też relaksując się przy grillu.

Celem Pikniku jest propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz dobra zabawa, której jak co roku z pewnością nie brakowało.

Impreza współfinansowana była ze środków własnych Ekoball oraz ze środków Województwa Podkarpackiego, a także ze środków Powiatu Sanockiego.

Serdecznie zapraszamy za rok!


Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które włożyły cegiełkę, szczególnie w postaci swojego zaangażowania w organizację imprezy – w szczególności dla trenerów, wolontariuszy, obsługi, kuchni, a także sponsorów i orkiestrze dętej. Nade wszystko dziękujemy Uczestnikom sportowych zmagań oraz Kibicom – tym starszym oraz tym najmłodszym za uświetnienie swoją obecnością naszej wspólnej corocznej imprezy. Dziękujemy!

źródło: Ekoball

13-07-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

mat2018-07-13 12:06:08
0 0
i esanok odważył sie napisać o ekobollu - szok
Co tak mało ludzi na pikniku 2018-07-13 12:14:55
0 0
Przecież to miał być wiec poparcia
Lolek2018-07-13 12:43:28
0 0
Ludzi przewinęło się ponad 2 tysiące. W większości dzieci. I to nie był żaden wiec poparcia, tylko fajna impreza rodzinna. Trzeba było przyjść. Nie mieszaj polityki do wszystkiego.
Zbyszek B.2018-07-13 13:00:12
0 0
Środkowe zdjęcie w 5 rzędzie: Kotek: "I co dalej Bodzio ?"
mat2018-07-13 13:26:06
0 0
@zbyszek B - takich ludzi jak Bodzio i Piotrek należy szanować bo odwalają kawał dobrej roboty, mając przeciwko sobie miasto, niektórych radnych ze starostwa którzy promują tylko jedną szkółkę piłkarską w Sanoku jadąc po ekobollu. Patrząc na bazę w Bykowcach i całą drabinkę szkoleniową to szacun dla całego sztabu szkoleniowego. a doszukując się podtekstów politycznych to nie ta szkółka
Do mat2018-07-13 13:37:59
0 0
Spokojnie, dobra robota się zawsze sama obroni. Pozdrawiam wszystkich sympatyków Klubu. A o polityce piszcie pod artykułami o kandydatach. Nie da rady? Dziwne...
Piękna impreza2018-07-13 18:12:27
0 0
Wielu wspaniałych ludzi to tworzy, Panowie trzymać tak dalej
Cóż za niesubordynacja!2018-07-13 18:53:57
0 0
Przepuszczono jedno zdjęcie z burmistrzem Matuszewskim, będą problemy w esanok!
Elton2018-07-14 09:19:58
0 0
Spokojnie, zaraz się wykasuje!
Wykasowane2018-07-15 09:46:55
0 0
Przepraszamy za tak haniebne zaniedbanie, to już się nie powtórzy!