REKLAMA

Zwieńczony udany sezon Ekoball-u. Piknik sportowo-rekreacyjny (FOTORELACJA)

SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę 8 lipca 2018 roku, na boiskach Ekoball w Bykowcach odbył się coroczny Piknik Sportowo-Rekreacyjny Ekoball, wieńczący kolejny już sezon piłkarski, który jest jednocześnie przejściem do nowego sezonu…

Była to już 11-sta tego typu impreza organizowana przez Fundację Promocji Sportu Ekoball, i jak co roku przyciągnęła setki sympatyków sportu oraz Przyjaciół naszego Klubu.

Od niedzielnego poranka wydawało się, że pogoda może znów przeszkodzić w organizacji Pikniku. Jednak gdy pioruny przestały strzelać, a deszcz ustał, wkrótce zza chmur wyszło piękne słońce. Od godziny 12:00 na obiekty Ekoball zaczęły przyciągać tłumy chętnych uczestników. Głównymi zmaganiami były turnieje piłkarskie, w których udział wzięło ponad 30 drużyn.

Podzieleni zostali oni na kilka kategorii wiekowych, w tym m.in.
– Oldboye
– Trampkarze
– Młodzicy
– Orlicy
– Skrzaty

W turnieju Oldboyów rozgrywanym na zasadzie ‘każdy z każdym’ rywalizowały drużyny: Kingsów, Strażaków, Hokeistów Oldboy’s, Rodziców Ekoball, Stalowców oraz Juniorów. Niestety nie dojechały do nas drużyny z Zamościa i Hrubieszowa. Drużyna Stalowców brała udział poza konkursem, dzięki czemu zwycięstwo odniósł zespół Straży Pożarnej.

Drużyna „Mundurowych” trzy spotkania wygrała, jeden zremisowała oraz jeden przegrała. Zwycięski skład Straży Pożarnej: Robert Wojciechowski, Florian Semerowicz, Jan Ambicki, Grzegorz Dziedzicki, Jan Szuba, Krzysztof Kądziołka, Maciej Kuzicki, Paweł Haduch.

Wyniki turnieju Oldboyów:

Kings 1:0 Hokeiści
Stalowcy 4:1 Strażacy
Juniorzy 1:0 Kings
Rodzice 0:1 Hokeiści
Strażacy 2:1 Juniorzy
Stalowcy 6:1 Rodzice
Hokeiści 2:4 Juniorzy
Kings 0:0 Strażacy
Rodzice 1:5 Kings
Hokeiści 0:5 Strażacy
Juniorzy 0:1 Stalowcy
Hokeiści 2:3 Stalowcy
Juniorzy 2:1 Rodzice
Kings 0:5 Stalowcy
Rodzice 3:6 Strażacy

Wśród trampkarzy do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn, w tym dwa zespoły Wisły Puławy, przebywającej obecnie na obozie w Sanoku (obiekty WIKI SPORT CENTRUM). Oprócz nich udział wzięły następujące drużyny: Jankesi, Pulpeciki, FC Cyce oraz Wójtostwo Team. Ci ostatni triumfowali w rozgrywkach, wygrywając wszystkie 5 spotkań i zdobywając 15 punktów. Drugie miejsce zajął zespół FC Cyce (12 pkt.), dalej Jankesi (9 pkt.), Wisła Puławy I (6 pkt.), Wisła Puławy II (3 pkt.) oraz Pulpeciki (0 pkt.).

Zwycięski skład Wójtostwa: Wiktor Łuczycki, Alex Florczak, Marcin Dulęba, Kacper Zych, Łukasz Piotrowski, Kuba Uluszczak, Olek Uluszczak.

Wyniki turnieju trampkarzy:

FC Cyce 3:0 Jankesi
Wisła I 0:3 Wójtostwo
Pulpeciki 2:3 Wisła II
Jankesi 2:1 Wisła I
Wójtostwo 2:1 Wisła II
FC Cyce 4:0 Pulpeciki
Wisła I 4:0 Pulpeciki
Jankesi 2:1 Wisła II
Wójtostwo 3:0 FC Cyce
Wisła I 2:1 Wisła II
Pulpeciki 2:4 Jankesi
Wisła I 1:3 FC Cyce
Wójtostwo 2:1 Jankesi
Wisła II 1:3 FC Cyce
Wójtostwo 4:3 Pulpeciki

W rozgrywkach młodzików uczestniczyło 6 drużyn: Animals, Świry, Debeściaki, Makapaka, Pączusie oraz Janusze. Ci ostatni zdominowali turniej, wygrywając wszystkie 5 spotkań.

Zwycięski skład drużyny Januszów: Bartek Mielnik, Szymon Nowak, Miłosz Kuczma, Dawid Nowosielski, Dawid Szpojnarowicz, Jakub Jankowski, Dawid Bobowski, Aleksander Rajchel.

Wyniki turnieju młodzików:

Animals 2:1 Świry
Makapaka 2:0 Debeściaki
Janusze 2:0 Animals
Świry 4:1 Pączusie
Makapaka 1:7 Janusze
Debeściaki 7:1 Pączusie
Animals 6:1 Debeściaki
Makapaka 3:3 Pączusie
Janusze 3:2 Świry
Animals 7:1 Makapaka
Pączusie 1:2 Janusze
Debeściaki 0:6 Świry
Makapaka 1:6 Świry
Pączusie 2:5 Animals
Janusze 3:0 Debeściaki

Wśród najmłodszych uczestników (r. 2009 i młodsi) udział wzięło blisko 30 zawodników, lecz nie prowadzono klasyfikacji. Drużyny rywalizowały między sobą, a także rozgrywały mecze z Mamami, co stało się już tradycją każdego Pikniku. Tradycyjnie też mecze te cieszyły się olbrzymim powodzeniem zarówno wśród uczestników, jak i kibiców oglądających i dopingujących obie drużyny.

Warto przytoczyć skład Mam, które dzielnie stawiły czoła dzieciom: Emilia Wituszyńska, Magdalena Skuza, Maja Filipczak, Dorota Mateja, Magdalena Król, Agnieszka Filipczak, Elżbieta Nowak, Magda Bodzioch, Anna Cyprych, Marzena Sumara, Patrycja Poniatowska-Nazarko, Katarzyna Wanielista, Anna Zioło, Magdalena Kłodowska, Julita Zgoda.

Każdy z uczestników turnieju – bez względu na kategorię oraz wiek otrzymał pamiątkowy medal, a także ciepły posiłek, bądź lody. Zwycięzcom każdej kategorii wręczono puchary. Najmłodsi otrzymali ponadto mnóstwo gadżetów i nagród.

Oprócz turniejów, kilkadziesiąt najmłodszych dzieciaków stanęło w rywalizacji piłkarsko-sprawnościowej. Tor przeszkód połączony ze strzałami do bramki, zorganizowany przez trenera Bernarda Sołtysika, stał na bardzo wyrównanym poziomie wśród jego uczestników. Najlepsi jednak okazali się:

I miejsce – Paweł Romaniak – 49.30s oraz 5 bramek
II miejsce – Kuba Solecki – 53.74s oraz 7 bramek
III miejsce – Nikola Bogusz – 56.78s oraz 5 bramek

Każdy kto wziął udział w zawodach otrzymał pamiątkowy dyplom, medal, drobny upominek a zwycięzcy dodatkowo nagrody i gadżety.

Jak co roku przygotowano również wiele innych atrakcji dla wszystkich obecnych tego dnia na obiektach EKOBALL w Bykowach. O godzinie 14 przerwano wszelkie rozgrywki, a oczy skierowane zostały na występ orkiestry dętej AVANTI, która po raz kolejny uświetniła swoją obecnością nasz Piknik.

Przez cały dzień można było także skorzystać z darmowych dmuchańców, trampoliny, zjeżdżalni czy też udać się na malowanie twarzy. Do dyspozycji był również wóz strażacki, któremu każdy mógł przyjrzeć się z bliska, bądź obejrzeć od środka.

Setki osób, jakie były obecne tego dnia na obiektach Ekoball w Bykowcach, świetnie spędziły czas uczestnicząc w turniejach, kibicując znajomym, korzystając z innych atrakcji czy też relaksując się przy grillu.

Celem Pikniku jest propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz dobra zabawa, której jak co roku z pewnością nie brakowało.

Impreza współfinansowana była ze środków własnych Ekoball oraz ze środków Województwa Podkarpackiego, a także ze środków Powiatu Sanockiego.

Serdecznie zapraszamy za rok!


Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które włożyły cegiełkę, szczególnie w postaci swojego zaangażowania w organizację imprezy – w szczególności dla trenerów, wolontariuszy, obsługi, kuchni, a także sponsorów i orkiestrze dętej. Nade wszystko dziękujemy Uczestnikom sportowych zmagań oraz Kibicom – tym starszym oraz tym najmłodszym za uświetnienie swoją obecnością naszej wspólnej corocznej imprezy. Dziękujemy!

źródło: Ekoball

13-07-2018


Tymczasowe wyłączenie możliwości dodawania komentarzy w związku z obowiązującą ciszą wyborczą.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

mat2018-07-13 12:06:08
0 0
i esanok odważył sie napisać o ekobollu - szok
Co tak mało ludzi na pikniku 2018-07-13 12:14:55
0 0
Przecież to miał być wiec poparcia
Lolek2018-07-13 12:43:28
0 0
Ludzi przewinęło się ponad 2 tysiące. W większości dzieci. I to nie był żaden wiec poparcia, tylko fajna impreza rodzinna. Trzeba było przyjść. Nie mieszaj polityki do wszystkiego.
Zbyszek B.2018-07-13 13:00:12
0 0
Środkowe zdjęcie w 5 rzędzie: Kotek: "I co dalej Bodzio ?"
mat2018-07-13 13:26:06
0 0
@zbyszek B - takich ludzi jak Bodzio i Piotrek należy szanować bo odwalają kawał dobrej roboty, mając przeciwko sobie miasto, niektórych radnych ze starostwa którzy promują tylko jedną szkółkę piłkarską w Sanoku jadąc po ekobollu. Patrząc na bazę w Bykowcach i całą drabinkę szkoleniową to szacun dla całego sztabu szkoleniowego. a doszukując się podtekstów politycznych to nie ta szkółka
Do mat2018-07-13 13:37:59
0 0
Spokojnie, dobra robota się zawsze sama obroni. Pozdrawiam wszystkich sympatyków Klubu. A o polityce piszcie pod artykułami o kandydatach. Nie da rady? Dziwne...
Piękna impreza2018-07-13 18:12:27
0 0
Wielu wspaniałych ludzi to tworzy, Panowie trzymać tak dalej
Cóż za niesubordynacja!2018-07-13 18:53:57
0 0
Przepuszczono jedno zdjęcie z burmistrzem Matuszewskim, będą problemy w esanok!
Elton2018-07-14 09:19:58
0 0
Spokojnie, zaraz się wykasuje!
Wykasowane2018-07-15 09:46:55
0 0
Przepraszamy za tak haniebne zaniedbanie, to już się nie powtórzy!