REKLAMA
REKLAMA

184 km/h ulicami miasta. Pościg za motocyklistą w Krośnie

KROSNO / PODKARPACIE. Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 21-latkowi, który pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania i wypitego alkoholu wsiadł za kierownicę motocykla. Mężczyzna na widok policjantów, którzy chcieli zatrzymać go do kontroli, zaczął uciekać ulicami Krosna. Kierujący jednośladem został zatrzymany w Dukli. 

W sobotę policjanci z wydziału ruchu drogowego, kontrolowali prędkość na al. Jana Pawła II w Krośnie. Po godz. 21, chcieli zatrzymać do kontroli motocyklistę, który przekroczył dozwoloną prędkość o 74 km/h. Kierujący jednośladem na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci podjęli za nim pościg. Mężczyzna nie reagował na podawane sygnały do zatrzymania. Wjechał na skrzyżowanie ul. Podkarpackiej i ul. Wyszyńskiego na czerwonym świetle z prędkością 184 km/h. W czasie jazdy kierujący wyprzedzał samochody na przejściu dla pieszych, zajeżdżał drogę prawidłowo poruszającym się pojazdom, spychając je na pobocze.

Ostatecznie motocyklista został zatrzymany w Dukli. Uciekinierem okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Wojaszówka. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał w organizmie prawie pół promila. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że 21-latek posiada decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Teraz mężczyzna stanie przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

zdjęcie poglądowe / Pixabay

Źródło: KMP Krosno

27-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)