REKLAMA
REKLAMA

184 km/h ulicami miasta. Pościg za motocyklistą w Krośnie

KROSNO / PODKARPACIE. Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 21-latkowi, który pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania i wypitego alkoholu wsiadł za kierownicę motocykla. Mężczyzna na widok policjantów, którzy chcieli zatrzymać go do kontroli, zaczął uciekać ulicami Krosna. Kierujący jednośladem został zatrzymany w Dukli. 

W sobotę policjanci z wydziału ruchu drogowego, kontrolowali prędkość na al. Jana Pawła II w Krośnie. Po godz. 21, chcieli zatrzymać do kontroli motocyklistę, który przekroczył dozwoloną prędkość o 74 km/h. Kierujący jednośladem na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci podjęli za nim pościg. Mężczyzna nie reagował na podawane sygnały do zatrzymania. Wjechał na skrzyżowanie ul. Podkarpackiej i ul. Wyszyńskiego na czerwonym świetle z prędkością 184 km/h. W czasie jazdy kierujący wyprzedzał samochody na przejściu dla pieszych, zajeżdżał drogę prawidłowo poruszającym się pojazdom, spychając je na pobocze.

Ostatecznie motocyklista został zatrzymany w Dukli. Uciekinierem okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Wojaszówka. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał w organizmie prawie pół promila. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że 21-latek posiada decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Teraz mężczyzna stanie przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

zdjęcie poglądowe / Pixabay

Źródło: KMP Krosno

27-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)