REKLAMA
REKLAMA

3 kg narkotyków w baku (VIDEO, ZDJĘCIA)

3 kg narkotyków w baku (VIDEO, ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Współpraca policjantów CBŚP i funkcjonariuszy KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu doprowadziła do zatrzymania 4 osób, podejrzanych o przemyt znacznych ilości narkotyków. Hermetycznie spakowane narkotyki znajdowały się w zbiorniku paliwa samochodu, którym jechali podejrzani. Wszczęte w tej sprawie śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Zarządu w Rzeszowie w ramach prowadzonych czynności ustalili, że czterech mieszkańców Rzeszowa mogło dokonać przemytu znacznych ilości substancji psychotropowych, tj.: środka o nazwie 3 MMC.

Do zatrzymania doszło na autostradzie A4 w trakcie powrotu podejrzanych z Holandii. To właśnie stamtąd narkotyki miały być przemycone do Polski. Funkcjonariusze Policji i KAS dokonali przeszukania samochodu przy wsparciu Giny – psa służbowego KAS, przeszkolonego do wykrywania narkotyków.

Wszystko wskazywało na to, że zabronione substancje przewożone są w zbiorniku paliwa, dlatego skontrolowano wnętrze przy pomocy wideo endoskopu, dzięki któremu ustalono, że znajdują się tam worki z bliżej nie określoną zawartością.

W efekcie zabezpieczono prawie 3 kilogramy 3 MMC. Narkotyki były ukryte w zbiorniku paliwa w hermetycznie zamkniętych workach foliowych.

Osoby po zatrzymaniu zostały przewiezione do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych, podejrzanym przedstawiono zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znaczniej ilości substancji psychotropowej. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Przemyt narkotyków zagrożony jest karą do 15–stu lat więzienia.

st. rachm. Edyta Chabowska
Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

źródło: materiały nadesłane

07-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)