REKLAMA
REKLAMA

Autosan wygrał z Solarisem i MAN-em. Dostarczy do Rzeszowa 60 autobusów za 81 mln złotych!

SANOK / RZESZÓW / PODKARPACIE. Nie mija dobra passa sanockiej fabryki autobusów. Autosan wygrał przetarg na dostawę 40 autobusów miejskich napędzanych gazem ziemnym dla Rzeszowa. Co ważne, w przetargu podkreślono również, że istnieje możliwość rozszerzenia oferty do 60 sztuk pojazdów.

W maju br. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie ogłosił przetarg na dostawę miejskich autobusów. Zamówienie dotyczyło dostarczenia do Rzeszowa 40 szt. nowoczesnych, ekologicznych
autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym z opcją zwiększenia ich ilości o kolejne 20 szt. Na realizację zamówienia podstawowego zamawiający planował przeznaczyć 56 mln zł.

W poniedziałek 7 października ogłoszono, że Autosan wygrał wspomniany przetarg.

Do przetargu przystąpiły trzy firmy:

1. Autosan sp. z o.o. – oferowana cena brutto 54,7 mln zł.
2. Man Truck & Bus Polska sp. z o.o. – oferowana cena brutto 79,2 mln zł.
3. Solaris Bus & Coach S.A. – oferowana cena 64,5 mln zł.

W wyniku przeprowadzonego postępowania wykonawcą, który spełnił warunki udziału w postępowaniu, nie podlega wykluczeniu i w wyniku badania i oceny jego oferta uzyskała największą liczbę punktów jest Autosan sp. z o.o. Podpisanie umowy zaplanowane jest w miesiącach listopad/grudzień 2019 r., po sprawdzeniu postępowania przetargowego przez Urząd Zamówień Publicznych – mówi Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Warto dodać, że dzięki zwiększeniu dofinansowania z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 (kwota dofinansowania wynosi 56 mln zł) Autosan dostarczy do Rzeszowa łącznie 60 nowoczesnych autobusów zasilanych CNG. Całkowita wartość zamówienia wynosi 81 mln zł.

Pierwsze autobusy przyjadą do Rzeszowa w drugiej połowie 2020 r., zakończenie dostaw planowane jest na rok 2021.

foto: autosan.pl

13-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)