REKLAMA
TOMASZ PORĘBA Czesław Siekierski ZS2 GRZEGORZ BRAUN Joanna Frydrych ZS3
REKLAMA
BOGDAN RZONCA

Będą nowe oznakowania radiowozów? Policja robi testy (FOTO)

W Warszawie trwają 9. Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2019. To jedyna w Polsce tak wysoce specjalistyczna impreza targowa, której adresatem są służby porządku publicznego i służby specjalne. Targi towarzyszą IX edycji Konferencji Policyjnej „Innowacje w bezpieczeństwie w dobie współczesnych zagrożeń”.

Podczas targów zaprezentowano nowe oznakowanie radiowozów oraz pojazdów, które są wykorzystywane podczas służby przez policjantów. te aktualne są srebrne z niebieskimi elementami. te prototypowe posiadają dodatkowo duże, żółte odblaskowe pasy. Mają one sprawić, ze maszyny będą lepiej widoczne nocą oraz przy złej pogodzie.

Podobne oznakowanie jest zastosowane na policyjnych autach w Szwecji, Wielkiej Brytanii czy Niemczech. Czy niebawem na naszych drogach pojawią się takie samochody? Przekonamy się niebawem.

źródło: KGP / pm / foto: J.Herok

09-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.