REKLAMA
REKLAMA

BESKO: Udaremnił jazdę pijanemu kierowcy

BESKO / PODKARPACIE. Mężczyzna podejrzewając, że jadący przed nim kierujący może być nietrzeźwy, pojechał za nim na stację paliw. Utwierdzając się w swoich przypuszczeniach odebrał mu kluczyki do samochodu i chciał go przekazać funkcjonariuszom. Jednak nietrzeźwy kierowca oddalił się pieszo. Kilkaset metrów dalej został zatrzymany przez policjantów.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 3, kiedy zgłaszający jechał samochodem w kierunku Krosna. W pewnym momencie przed jego pojazd, z bocznej drogi wyjechał samochód marki BMW. Kierujący po włączeniu się do ruchu wykonywał manewry, które mogły wskazywać, że kierowca jest nietrzeźwy i kiedy zjechał on na stacje paliw w miejscowości Besko, zgłaszający pojechał za nim. Kierowca bmw wysiadł z samochodu i wszedł do wnętrza budynku. Po chwili wracał do samochodu trzymając w ręce zakupiony na stacji alkohol. Sposób w jaki się poruszał i trudności w utrzymaniu równowagi utwierdziły zgłaszającego w przypuszczeniach i postanowił zareagować. Odebrał kluczyki kierującemu bmw i zamierzał przytrzymać go do czasu przyjazdu policjantów. Jednak mężczyzna oddalił się pieszo w kierunku Sanoka.

Podczas patrolowania okolicy policjanci zauważyli idącego mężczyznę. Zgłaszający potwierdził, że to kierujący bmw. Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Policjanci w tej sprawie prowadzą postępowanie.

KPP Sanok
foto: archiwum Policji

09-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)