REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Niedźwiedź przechodzi przez ogrodzenie. Mieszkańcy na „gorącej linii” (VIDEO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Zauważyć miśka przechodzącego przez ogrodzenie to rzadki widok. Takie video opublikowano na stronie Nadleśnictwa Cisna na Facebooku. Musicie je zobaczyć!

 

Widzieliście kiedyś jak niedźwiedź przechodzi przez ogrodzenie? Z wielką gracją… – czytamy na profilu społecznościowym nadleśnictwa. – No cóż, widać że ten niedźwiadek dość mocno się już zadomowił na Przysłupiu i w Krzywym. Dziś od rana gorąca linia od mieszkańców, bo odwiedził kilkanaście zabudowań. Sprawa nie wygląda różowo… – czytamy dalej.

Jak zaznacza Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, mieszkańcy Bieszczadów świetnie wiedzą jak zachować się w sytuacjach spotkania z dziką zwierzyną.

Natomiast przestrogę kierujemy przede wszystkim do turystów oraz do tych, którzy przemierzają bieszczadzkie lasy w poszukiwaniu zrzutów z uwagi na trwający sezon. Wiem od miejscowych leśniczych, że były bliskie spotkania z niedźwiedziami, one zakończyły się bez obrażeń. Apelujemy o zachowanie rozsądku, zwłaszcza jeśli chodzi o wchodzenie w oznakowane ostoje dzikich zwierząt. Nie naruszajmy spokoju niedźwiedzi, pamiętajmy, że niedźwiedzica wychowująca młode, które w tej chwili mają około 1-2 miesięcy, czując zagrożenie działa instynktownie i może dojść do dramatycznych historii. Podobnie zresztą jak to miało miejsce w ciągu poprzednich wiosen – przypomina rzecznik prasowy.

Dodaje, że na szlakach turyści są bezpieczni, gdyż tam gdzie utrzymuje się zapach ludzki, niedźwiedzie niechętnie podchodzą. Uważać należy na leśnych stokówkach, które stanowią często szlaki niedźwiedzich wędrówek .

 

źródło video: Nadleśnictwo Cisna Lasy Państwowe/FB

14-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)