REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Pomysł na imiona dla żubrzątek? Jest konkurs! SPRAWDŹ!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Trwa konkurs na imiona dla małych żubrów, które rodzą się w Nadleśnictwie Stuposiany. Wiecie, że wszystkie imiona zaczynają się na literę”P”? Kto dołączy do konkursu? Do dzieła! Sprawdźcie szczegóły!

Pamiętacie o tym, że można wysyłać do nas propozycję na imię dla żubrów, które rodzą się w naszej zagrodzie? A może już to zrobiliście? – czytamy na facebookowej stronie Nadleśnictwa Stuposiany.

Nadleśnictwo Stuposiany Lasy Państwowe; foto: T. Różycki

Ciekawostka jest to, że imiona wszystkich żubrów linii białowieskiej pochodzących z polskich hodowli zaczynają się literami „PO”.

Wyjątek stanowi linia pszczyńska, ponieważ imiona żubrów wywodzących się z tej linii rozpoczynają się od liter „PL”. Literami „PU” rozpoczynają się imiona żubrów pochodzących z Polski i należących do linii białowiesko-kaukaskiej. Takimi literami zaczynają się też imiona żubrów przebywających w Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Mucznem. W Zagrodzie urodziło się dotychczas ponad 20 żubrów, m.in. Purpurka, Pujan, Putomek, Puder, Putrycja, Puzel, Pudding, czy Puzonia – wyjaśniają leśnicy.

Każdego roku Nadleśnictwo Stuposiany ogłasza konkurs na żubrze imię. Propozycje należy wysyłać na adres e-mail: stuposiany@krosno.lasy.gov.pl z dopiskiem „Konkurs na imię dla żubra”.

Dla ułatwienia zadania dla tych, któzy chca wziąc udział w tym konkursie, przygotowano zestawienie wszystkich imion żubrów linii białowiesko-kaukaskiej. W nawiasie obok imienia podana jest liczba rodowodowa.

 

Poniżej regulamin konkursu na żubrze imię przedstawiony przez leśników:

Zasady konkursu i nadsyłania propozycji imion:

1.Każdy uczestnik konkursu może nadesłać jedną propozycję imion dla żubrzyków – 1 imię męskie oraz 1 imię żeńskie.
2. Imiona muszą zaczynać się od liter „PU”.
3. Imiona powinny być unikatowe, łatwe w użyciu.
4. Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową, z wpisaniem imienia i nazwiska autora, na adres e-mail: stuposiany@krosno.lasy.gov.pl, do 31 lipca 2019 roku.
5. Komisja dokona wyboru najtrafniejszych imion, które nie były użyte dla innych żubrów i nie zostały zapisane w Księdze Rodowodowej Żubrów i spośród nich wyłoniony zostanie zwycięzca.
6. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce podczas Dnia Żubra w Lutowiskach 10 sierpnia 2019 roku.
7. Dla zwycięzców przewidziane nagrody.

Do dzieła!

18-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)