REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Pomysł na imiona dla żubrzątek? Jest konkurs! SPRAWDŹ!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Trwa konkurs na imiona dla małych żubrów, które rodzą się w Nadleśnictwie Stuposiany. Wiecie, że wszystkie imiona zaczynają się na literę”P”? Kto dołączy do konkursu? Do dzieła! Sprawdźcie szczegóły!

Pamiętacie o tym, że można wysyłać do nas propozycję na imię dla żubrów, które rodzą się w naszej zagrodzie? A może już to zrobiliście? – czytamy na facebookowej stronie Nadleśnictwa Stuposiany.

Nadleśnictwo Stuposiany Lasy Państwowe; foto: T. Różycki

Ciekawostka jest to, że imiona wszystkich żubrów linii białowieskiej pochodzących z polskich hodowli zaczynają się literami „PO”.

Wyjątek stanowi linia pszczyńska, ponieważ imiona żubrów wywodzących się z tej linii rozpoczynają się od liter „PL”. Literami „PU” rozpoczynają się imiona żubrów pochodzących z Polski i należących do linii białowiesko-kaukaskiej. Takimi literami zaczynają się też imiona żubrów przebywających w Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Mucznem. W Zagrodzie urodziło się dotychczas ponad 20 żubrów, m.in. Purpurka, Pujan, Putomek, Puder, Putrycja, Puzel, Pudding, czy Puzonia – wyjaśniają leśnicy.

Każdego roku Nadleśnictwo Stuposiany ogłasza konkurs na żubrze imię. Propozycje należy wysyłać na adres e-mail: stuposiany@krosno.lasy.gov.pl z dopiskiem „Konkurs na imię dla żubra”.

Dla ułatwienia zadania dla tych, któzy chca wziąc udział w tym konkursie, przygotowano zestawienie wszystkich imion żubrów linii białowiesko-kaukaskiej. W nawiasie obok imienia podana jest liczba rodowodowa.

 

Poniżej regulamin konkursu na żubrze imię przedstawiony przez leśników:

Zasady konkursu i nadsyłania propozycji imion:

1.Każdy uczestnik konkursu może nadesłać jedną propozycję imion dla żubrzyków – 1 imię męskie oraz 1 imię żeńskie.
2. Imiona muszą zaczynać się od liter „PU”.
3. Imiona powinny być unikatowe, łatwe w użyciu.
4. Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową, z wpisaniem imienia i nazwiska autora, na adres e-mail: stuposiany@krosno.lasy.gov.pl, do 31 lipca 2019 roku.
5. Komisja dokona wyboru najtrafniejszych imion, które nie były użyte dla innych żubrów i nie zostały zapisane w Księdze Rodowodowej Żubrów i spośród nich wyłoniony zostanie zwycięzca.
6. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce podczas Dnia Żubra w Lutowiskach 10 sierpnia 2019 roku.
7. Dla zwycięzców przewidziane nagrody.

Do dzieła!

18-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)