REKLAMA
REKLAMA

Chatka Puchatka w zimowej szacie. Magia Bieszczadów! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Publikujemy wyjątkowe zdjęcia Chatki Puchatka z ostatnich dni. Budynek popularnego schroniska na Połoninie Wetlińskiej pokrył śnieg. Wieczorami, ale nie tylko, można tam „złapać” wyjątkowe ujęcia. Poczuć magię Bieszczadów!

Warto w tym miejscu przypomnieć, że niedawno Bieszczadzki Park Narodowy podpisał umowę na przebudowę Chatki Puchatka. Pierwsze prace mają ruszyć wiosną 2020 roku. Jest to zatem ostatnia zima z chatką w tym kształcie.

Zgodnie z projektem powierzchnia zabudowy schroniska zwiększy się z 168,24 m kw. do 292,45 m kw.. Obiekt zostanie wyposażony we własną oczyszczalnię ścieków opartą o technologię sekwencyjnych reaktorów biologicznych SBR. W kwestii ogrzewania i zaopatrzenia budynku w energię, to w planie jest kotłownia na paliwo ekologiczne (olej opałowy rzepakowy). Obiekt zostanie także wyposażony w zestaw paneli fotowoltaicznych, zamontowanych na dachu budynku stacji z zestawem akumulatorów magazynujących energię elektryczną.

Dla podróżnych zostaną udostępnione dwie sale – miejsce odpoczynku. Tam będzie można się posilić, skorzystać z toalety, a w wyjątkowych przypadkach skorzystać także z noclegu.

Na parterze budynku będzie zlokalizowane pomieszczenie dla ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz straży parku.

Termin realizacji zamówienia został wydłużony do listopada 2021 r. W tym roku turyści po raz ostatni zobaczą schronisko w takim kształcie, jak wygląda ono obecnie.

Na przebudowę schroniska Bieszczadzki Park Narodowy otrzymał 2,3 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

SOBOTA 7 grudnia, godzina 21:00

foto: Oktawian Kycia fotografika

NIEDZIELA 8 grudnia

foto: Oktawian Kycia fotografika

źródło: Red., Bieszczadzki Park Narodowy, materiały nadesłane

09-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)