REKLAMA
REKLAMA

EKSTRALIGA: TravelPL Wilki Sanok rozpoczynają sezon. W sobotę pierwsze starcie!

SANOK / PODKARPACIE. Unihokeiści TravelPL Wilków Sanok występujący w Salming Ekstralidze Mężczyzn rozpoczynają swój czwarty sezon na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce. Wataha zagra na własnym parkiecie z UKSem Prus Żary. Początek meczu w sobotę (14 września) o godzinie 18:00.

Mateusz Pniewski

Sezon 2019/2020 w polskiej ekstralidze jest sezonem przejściowym. Ma wyłonić 8 najlepszych zespołów w kraju, które w kolejnej kampanii utworzą najwyższą klasę rozgrywkową. Pozostałe drużyny zagrają w I lidze. Obecnie do walki o tytuł mistrza Polski przystąpiło 15 ekip. Gra toczyć się będzie systemem każdy z każdym, choć tylko po jednym spotkaniu. Oznacza to zatem, że z połową drużyn sanoczanie zagrają tylko u siebie, a z połową tylko na wyjeździe.

Pierwszym rywalem szóstej drużyny poprzedniego sezonu będzie UKS Prus Żary, który zajął odległe 12. miejsce. Obie drużyny znają się choćby ze spotkań 1/8 play-off z sezonu 2017/2018, kiedy sanoczanie ograli swojego przeciwnika dwukrotnie na wyjeździe 10:7 i 7:4. Trzeba jednak zaznaczyć, że przed sezonem 2019/2020 w ekipie z województwa lubuskiego doszło do rewolucji kadrowej i trudno na ten moment określić siłę tego zespołu.

W drużynie z Sanoka również doszło do zmian w składzie, choć w znacznie mniejszym zakresie. Z Wilkami pożegnało się pięciu graczy, którzy zostali zastąpieni również pięcioma unihokeistami. Bramkarzem Pawłem Kurkarewiczem oraz czterema zawodnikami ze średnią wieku nieco ponad 17 lat: Karol Bil, Witold Pelc, Łukasz Gadomski i Karol Oklejewicz. Do zmiany doszło również na ławce trenerskiej. Adama Dmitrzaka zastąpił Tomasz Sokołowski, który wraca do roli grającego trenera.

Dziękujemy trenerowi Adamowi za pracę w poprzednim sezonie. Wniósł on wiele świeżości i jakości do naszego treningu. Otworzył nam wiele dróg sportowego rozwoju drużyny. Z pewnością, w obecnym sezonie będziemy korzystać z tej nauki – mówi Tomasz Sokołowski.

Skład Wilków w sezonie 2019/2020: Kacper Cęgiel, Szymon Bryndza, Paweł Kurkarewicz, Piotr Sokołowski, Michał Leś, Łukasz Gadomski, Jakub Sujkowski, Michał Ambicki, Dominik Januszczak, Bartłomiej Skrabalak, Wojciech Pisula, Przemysław Kot, Karol Bil, Witold Pelc, Karol Oklejewicz, Rafał Zajdel, Radosław Sawicki, Mariusz Zacharski, Kamil Dudek, Tomasz Sokołowski. Na zdjęciu brakuje: Przemysław Kot, Mariusz Zacharski, Kamil Dudek, Radosław Sawicki. Foto: Tomasz Sowa.

źródło: materiały nadesłane

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wilki gotowe na ekstraligowe polowanie! Za tydzień inauguracja (VIDEO)

13-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)