REKLAMA
REKLAMA

Fantastyczne mażoretki z Beska! Dziewczyny jadą na mistrzostwa Europy (FOTORELACJA)

GMINA BESKO / KRZYWIŃ. W miniony weekend w Krzywiniu na Śląsku miały miejsce Mistrzostwa Polski Mażoretek. Podczas tej ważnej imprezy swój pokaz dały mażoretki Sunshine Besko. Dziewczyny już po raz trzeci z rzędu wróciły z wielkimi sukcesami!

Impreza była organizowana przez Stowarzyszenie Mażoretek Polskich Rozwoju Kultury i Sportu.

Już po raz trzeci z rzędu Mażoretki Sunshine Besko z sukcesami brały udział w Mistrzostwach Polski. Podróż na mistrzostwa zajęła dziewczynom z Beska 10 godzin. Ekipa wyjechała dzień wcześniej, żeby porządnie się wyspać i bez zmęczenia przystąpić do zawodów.

Sobotnie mistrzostwa dziewczyny zaczęły od przemarszy, a po przerwie zmagały się na parkiecie w układach scenicznych. Zarówno w przemarszu, jak i na scenie grupa senior zdobyła 3 miejsce, co w łącznej klasyfikacji dało im również 3 miejsce, natomiast młodsza grupa w swojej kategorii zajęła miejsce czwarte.

3 miejsce seniorek oznacza nominację na Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się od 15 do 18 sierpnia na Węgrzech.

Ciężka praca, którą zawodniczki z Beska włożyły w przygotowania, aby w tym roku wypaść równie dobrze, jak w ostatnich latach, przyniosła oczekiwane efekty.

Oczywiście dalej się rozwijamy i trenujemy bo wiemy, że są jeszcze elementy wymagające poprawy. Dziękujemy Gminie Besko, GOK Besko i OSP Besko, za wsparcie przy realizacji wyzwań jakie sobie stawiamy – podkreśla Adam Robel, trener Mażoretek Sunshine Besko.

Mażoretki Sunshine Besko – nominacja na Mistrzostwa Europy – trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski w Krzywiniu

Mażoretki Sunshine Senior – trzecie miejsce

Mażoretki Sunshine Junior – czwarte miejsce

Mażoretki po powrocie z mistrzostw jeszcze w ten sam dzień brały udział w V Koncercie Tańca organizowanym przez GOK Besko, a już za tydzień przystąpią do zmagań w Krośnieńskim przeglądzie Mażoretek Majorki. Pod koniec miesiąca grupa senior wraz z Orkiestrą OSP Besko, wyjeżdżają na Ogólnopolski Przegląd Orkiestr do Białegostoku.

W Besku aktualnie są 4 grupy Mażoretek, łącznie trenuje już prawie setka dziewczyn. Trenerem i choreografem grup od początku ich istnienia jest Adam Robel.

Warto wspomnieć największe sukcesy grupy:

2 Miejsce – Mistrzostwa Polski 2017

6 Miejsce – Mistrzostwa Europy 2017 Bułgaria

3 Miejsce – Mistrzostwa Polski 2018

3 Miejsce – Mistrzostwa Poslki 2019

nadesłane

 

 

06-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)