REKLAMA
REKLAMA

Fantastyczne mażoretki z Beska! Dziewczyny jadą na mistrzostwa Europy (FOTORELACJA)

GMINA BESKO / KRZYWIŃ. W miniony weekend w Krzywiniu na Śląsku miały miejsce Mistrzostwa Polski Mażoretek. Podczas tej ważnej imprezy swój pokaz dały mażoretki Sunshine Besko. Dziewczyny już po raz trzeci z rzędu wróciły z wielkimi sukcesami!

Impreza była organizowana przez Stowarzyszenie Mażoretek Polskich Rozwoju Kultury i Sportu.

Już po raz trzeci z rzędu Mażoretki Sunshine Besko z sukcesami brały udział w Mistrzostwach Polski. Podróż na mistrzostwa zajęła dziewczynom z Beska 10 godzin. Ekipa wyjechała dzień wcześniej, żeby porządnie się wyspać i bez zmęczenia przystąpić do zawodów.

Sobotnie mistrzostwa dziewczyny zaczęły od przemarszy, a po przerwie zmagały się na parkiecie w układach scenicznych. Zarówno w przemarszu, jak i na scenie grupa senior zdobyła 3 miejsce, co w łącznej klasyfikacji dało im również 3 miejsce, natomiast młodsza grupa w swojej kategorii zajęła miejsce czwarte.

3 miejsce seniorek oznacza nominację na Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się od 15 do 18 sierpnia na Węgrzech.

Ciężka praca, którą zawodniczki z Beska włożyły w przygotowania, aby w tym roku wypaść równie dobrze, jak w ostatnich latach, przyniosła oczekiwane efekty.

Oczywiście dalej się rozwijamy i trenujemy bo wiemy, że są jeszcze elementy wymagające poprawy. Dziękujemy Gminie Besko, GOK Besko i OSP Besko, za wsparcie przy realizacji wyzwań jakie sobie stawiamy – podkreśla Adam Robel, trener Mażoretek Sunshine Besko.

Mażoretki Sunshine Besko – nominacja na Mistrzostwa Europy – trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski w Krzywiniu

Mażoretki Sunshine Senior – trzecie miejsce

Mażoretki Sunshine Junior – czwarte miejsce

Mażoretki po powrocie z mistrzostw jeszcze w ten sam dzień brały udział w V Koncercie Tańca organizowanym przez GOK Besko, a już za tydzień przystąpią do zmagań w Krośnieńskim przeglądzie Mażoretek Majorki. Pod koniec miesiąca grupa senior wraz z Orkiestrą OSP Besko, wyjeżdżają na Ogólnopolski Przegląd Orkiestr do Białegostoku.

W Besku aktualnie są 4 grupy Mażoretek, łącznie trenuje już prawie setka dziewczyn. Trenerem i choreografem grup od początku ich istnienia jest Adam Robel.

Warto wspomnieć największe sukcesy grupy:

2 Miejsce – Mistrzostwa Polski 2017

6 Miejsce – Mistrzostwa Europy 2017 Bułgaria

3 Miejsce – Mistrzostwa Polski 2018

3 Miejsce – Mistrzostwa Poslki 2019

nadesłane

 

 

06-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)