REKLAMA
REKLAMA

Gorąca atmosfera, wspaniała zabawa i dużo rekordów życiowych! (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Gorąca atmosfera, wspaniała zabawa i dużo rekordów życiowych! To wszystko podczas I Międzynarodowych Mistrzostwach Leska w Pływaniu.


Na starcie zawodów stawiło się 12 klubów z Podkarpacia i z zagranicy. Na hali basenowej czuć było bojowe nastawienie wszystkich zawodników, którzy w łącznej liczbie 235 osób przybyli na leską pływalnię.

Przed pierwszym startem zawody otworzył burmistrz Leska Adam Snarski. Była to pierwsza tak duża impreza pływacka w Lesku, a zarazem jedna z większych na Podkarpaciu, gdyż frekwencja zawodników praktycznie dorównała Mistrzostwom Podkarpacia.

Zawody odbyły się przy wsparciu elektronicznego pomiaru czasu, dlatego mogliśmy liczyć na precyzję pomiaru. Dzieciaki cieszyły się z nowych rekordów życiowych. Miłym aspektem podczas uroczystego otwarcia zawodów było uhonorowanie lokalnego Klubu UKS Aquarius Lesko nagrodą za 5-lecie istnienie i pracę z młodymi pływakami.

W klasyfikacji medalowej wygrał UKP Gryf Dębica z dorobkiem 55 medali, który do ostatniej konkurencji walczył z Ikarem Mielec o prym w zawodach. Na trzeciej pozycji w rankingu medalowym uplasował się gospodarz zawodów UKS Aquarius Lesko z dorobkiem 29 medali, były to kolejne udane zawody dla lokalnych pływaków.

Przyjezdni byli miło zaskoczeni warunkami i jakością odbywanych zawodów, które mogły odbyć się na tak wysokim poziomie tylko przy wsparciu sponsorów: „Pokrycia dachowe Mansard”, Rubber Group Sanok i ABC U Sowy Po sąsiedzku. Fundatorem nagród rzeczowych dla zwycięskich zawodników była firma H2O Schop. Nagrodami specjalnymi były statuetki z gliny wyrzeźbione specjalnie na tę okazję przez Zbigniewa Przytulskiego z Pracowni Carpe Diem. Podczas zawodów oraz w przerwie była prowadzona akcja przez Fundacje DKMS. Rejestrowano potencjalnych dawców szpiku. Wolontariusze zachęcali uczestników oraz rodziców do zapisywania się w bazie danych.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW – KLIKNIJ

KLASYFIKACJA MEDALOWA – KLIKNIJ

tekst i zdjęcia: Aquarius Lesko, materiały nadesłane

22-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)