REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Niemiec i Polak z fałszywkami

KORCZOWA / PODKARPACIE. Strażnicy graniczni z Korczowej ujawnili wczoraj (18 lipca) dwa fałszywe prawa jazdy. Pierwsze wydane rzekomo przez władze Polski przedstawił w trakcie kontroli granicznej obywatel Niemiec. Drugą, ukraińską fałszywką, posłużył się podczas kontroli drogowej 36-letni Polak. 

Na przejściu granicznym w Korczowej, 53-letni obywatel Niemiec przestawił do kontroli polskie prawo jazdy. Strażnicy graniczni od razu nabrali podejrzeń co do jego autentyczności. Analiza dokumentu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdziła, że jest w całości podrobiony.

Obywatel Niemiec obserwując przebieg wydarzeń sam przyznał się do próby wykorzystania fałszywki i wprowadzenia w błąd funkcjonariuszy. Decyzją prokuratora zabezpieczono dokument, a cudzoziemcowi wyznaczono karę w wysokości 2 tys. złotych.

Drugi fałszywy dokument ujawniono kilka godzin później, w trakcie kontroli drogowej w miejscowości Korczowa. Tym razem to 26-letni obywatel Polski przedstawił prawo jazdy wydane rzekomo przez władze Ukrainy. Fałszywkę zatrzymano, a mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych za prowadzenie pojazdem bez uprawnień. Dodatkowo usłyszał zarzuty za posłużenie się fałszywym dokumentem.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili w trakcie kontroli granicznej oraz drogowej już prawie 100 fałszywych praw jazdy.

wz. st.chor SG Piotr Zakielarz

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

19-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)