REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Ujawnili próbę przemytu 840 paczek papierosów

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego w Krościenku, w sobotni wieczór 20 lipca, wytypowali do kontroli samochód dostawczy na ukraińskich numerach rejestracyjnych przekraczający granicę. W toku przeprowadzonej kontroli ujawnili próbę przemytu 840 paczek papierosów.

Nielegalny towar schowany był w przerobionym dachu zatrzymanego do kontroli pojazdu. Wprowadzenie takiej ilości papierosów na rynek wspólnotowy wiązałoby się z narażeniem na uszczuplenie należności podatkowych i celnych w kwocie ponad 18 000 zł. Po zakończonej kontroli celno-skarbowej właściciel pojazdu pozostał nie tylko bez papierosów ale także bez samochodu zajętego do postępowania. Na poczet grzywny dokonał również wpłaty 2 000 zł.

Wakacje to czas wzmożonego ruchu osób i pojazdów przez granicę. To również okres ciężkiej pracy i konieczności zachowana szczególnej czujności przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Przemytnicy nie próżnują licząc, że upały i wzmożony ruch na granicy pozwolą łatwiej przewieźć nielegalny towar. Jak pokazują jednak ostatnie ujawnienia (tylko w czerwcu funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 1 mln sztuk papierosów) ich nadzieje spotykają się ze stanowczymi działaniami Krajowej Administracji Skarbowej.

KAS w Rzeszowie

25-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)