REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Wykryli 3,5 tys. paczek papierosów w samochodowych skrytkach

MEDYKA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Medyce udaremnili przemyt 3580 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę o rynkowej wartości blisko 50 tys. złotych mundurowi znaleźli w samochodzie osobowym kierowanym przez obywatela Ukrainy.

W czwartek, 13 czerwca br. we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski z Ukrainy samochód osobowy na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze dotarli do skrytek, w których znajdowało się w sumie ponad 3,5 tys. paczek papierosów.

Rynkowa wartość zatrzymanych wyrobów tytoniowych szacowana jest na blisko 50 tys. złotych.

Podejrzewany o przemyt mężczyzna stracił nie tylko nielegalny towar. Do wszczętego postępowania karnego skarbowego zabezpieczony został także samochód. Służba Celno- Skarbowa zwróciła się także z wnioskiem do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu do kraju.

W 2018 r. funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 26 mln sztuk papierosów o rynkowej wartości 18 mln złotych. Zatrzymali 87 samochodów, które służyły do przemytu, a także skierowali 876 wniosków o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu oraz 109 wniosków o umieszczenie osób w wykazie cudzoziemców, których pobyt jest niepożądany na terytorium RP.

KAS w Rzeszowie

14-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)