REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Wyrzucili z pociągu pakunki z nielegalnymi papierosami

MEDYKA / PODKARPACIE. W minioną niedzielę funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki i Straży Ochrony Kolei podczas patrolu szlaku kolejowego Przemyśl – Medyka zatrzymali mieszkańca Przemyśla, który zbierał pakunki z nielegalnymi papierosami wyrzucone z międzynarodowego pociągu. Zatrzymano również pasażera pociągu , który dokonał wyrzutu.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (15 września) na szlaku kolejowym Medyka – Przemyśl w trakcie przejazdu międzynarodowego pociągu z Polski na Ukrainę. Wspólny patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Medyce i Straży Ochrony Kolei zatrzymał najpierw mieszkańca Przemyśla, który po przejeździe pociągu zbierał z torowiska pakunki z papierosami, a następnie już w pociągu rozpoznano osobę, która dokonała wyrzutu. Był to 43-letni obywatel Ukrainy.

Okazało się, że w pakunkach znajdowało się 4,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, o wartości przekraczającej 60 tys. zł.

Obu zatrzymanych mężczyzn przesłuchano w charakterze podejrzanych. Aktualnie czeka ich odpowiedzialność karno – skarbowa.

Papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

mjr SG Elżbieta PIKOR
rzecznik prasowy
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

16-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)