REKLAMA
REKLAMA

Gwałtowne pogorszenie pogody. Kolizja za kolizją (ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, to przyczyna dwóch kolizji, do jakich doszło dzisiaj w miejscowości Hoczew. Na szczęście w obydwu zdarzeniach nikt nie ucierpiał. Trzecie z groźnych zdarzeń miało miejsce wczoraj wieczorem na Gruszce. Jak relacjonują świadkowie, samochód zjeżdżający z góry wpadł w poślizg na śliskiej nawierzchni i zderzył się z innym pojazdem.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 w miejscowości Hoczew. 25-letni mieszkaniec Dziurdziowa, jadąc samochodem osobowym marki Subaru, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg, wjechał do rowu i dachował. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy, został ukarany mandatem.

Do kolejnego zdarzenia doszło po godz. 9, również w miejscowości Hoczew. Kierująca oplem vectrą, 31-letnia mieszkanka Baligrodu, także nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i wjechała na chodnik, po którym poruszała się grupa pieszych. W wyniku zdarzenia ucierpiała jedna osoba piesza, która została przewieziona do szpitala w Lesku. Obrażenia jakich doznała nie zagrażają jej życiu. Sprawczyni kolizji była trzeźwa, ją również policjanci ukarali mandatem.

O trzeciej z niebezpiecznych sytuacji, do których doszło na terenie powiatu leskiego informują nas świadkowie.

Do zdarzenia doszło na górze Gruszka pomiędzy Leskiem i Tarnawą. Na drodze był lód. Auto, które jechało z góry wpadło w poślizg i zderzyło w prawidłowo jadącym pojazdem. Po interwencji policji droga została posypana. Nikomu nic się nie stało – pisze do nas Czytelnik Esanok.

foto: nadesłane

Lescy policjanci z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

źródło: Red., KPP Lesko

 

03-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)