REKLAMA
REKLAMA

HOLEVIATERS, czyli muzyczna podróż przez folk, swing i jazz

SANOK / PODKARPACIE. 4 lutego 2019 r. godzina 19.00, to data obowiązkowa, kiedy wszyscy wspólnie powinniśmy pojawić się w Sanockim Domu Kultury, pozwalając porwać się cudownym rytmom muzyki folkowej Łuku Karpat, zaaranżowanych w stylu swingu i jazzu.


Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury serdecznie zaprasza do udziału w koncercie zespołu pochodzącego z Zakopanego HOLEVIATERS.

Zespół, charakteryzujący się niecodziennym połączeniem szeroko pojętej muzyki folk z brzmieniem swingowych standardów, ballad jazzowych. Repertuar zespołu oparty jest na utworach muzyki Łuku Karpat zaaranżowanych na styl rozkwitającego w latach 30. i 40. swingu i jazzu. Otwartość na poszukiwania inspiracji kieruje grupę w zaskakujące kojarzenie utworów z odmiennych sobie gatunków. Doszukując się podobieństw w harmonii, linii melodycznej sprytnie spajają ze sobą tradycyjną muzykę ludową ze znanymi amerykańskimi kompozycjami jazzowymi. Niebywały warsztat gry instrumentalnej połączony z charyzmatycznym, żywiołowym folklorem daje poczucie ciągłej tanecznej euforii.

Poprzez muzykę i wizerunek lansowany na złotą epokę tych gatunków, grupa zabiera w podróż do przeszłości wszystkich pasjonatów dalekich wypraw. Wykonywane gatunki to Swing & Folk, Retro Folk, Pieśni Patriotyczne, Kolędy i Pastorałki.

Założycielami grupy HOLEVIATERS są Anna Malacina-Karpiel (wokalistka zespołu) oraz Krzysztof Czech (skrzypek). Grupa powstała w 2013 r.

Na scenie SDK wystąpią w składzie:
Anna Malacina – Karpiel – wokal
Zbigniew Bałdys – gitara
Krzysztof Czech – skrzypce
Bartłomiej Stuchlik – kontrabas
Janusz Korczyk – akordeon
Łukasz Walczak – perkusja.

To będzie zupełnie wyjątkowy wieczór, podczas którego każdy uczestnik, za sprawą zespołu HOLEVIATERS, uda się w daleką podróż muzyczną do przeszłości. Sercem zespołu jest wokalistka, która z wdziękiem i humorem wykonuje wokal, a jednocześnie jest autorką słów i muzyki takich utworów jak „Będę Święta”, „Mamuśki”.

W ramach udziału w koncercie zapewniamy, że skończymy wieczór w doskonałych humorach, zrelaksowani i zatopieni we wspomnieniach.

ZAKUPU BILETU ORAZ REZERWACJI MIEJSC można dokonać pod nr tel. : 781-102-500, lub stacjonarnym 13-46-403-44. Zapraszamy również do siedziby Fundacji na ul. 3-go Maja 15/3.

 

materiały nadesłane

foto nagłówek: archiwum HOLEVIATERS

28-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)