REKLAMA
REKLAMA

HOLEVIATERS, czyli muzyczna podróż przez folk, swing i jazz

SANOK / PODKARPACIE. 4 lutego 2019 r. godzina 19.00, to data obowiązkowa, kiedy wszyscy wspólnie powinniśmy pojawić się w Sanockim Domu Kultury, pozwalając porwać się cudownym rytmom muzyki folkowej Łuku Karpat, zaaranżowanych w stylu swingu i jazzu.


Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury serdecznie zaprasza do udziału w koncercie zespołu pochodzącego z Zakopanego HOLEVIATERS.

Zespół, charakteryzujący się niecodziennym połączeniem szeroko pojętej muzyki folk z brzmieniem swingowych standardów, ballad jazzowych. Repertuar zespołu oparty jest na utworach muzyki Łuku Karpat zaaranżowanych na styl rozkwitającego w latach 30. i 40. swingu i jazzu. Otwartość na poszukiwania inspiracji kieruje grupę w zaskakujące kojarzenie utworów z odmiennych sobie gatunków. Doszukując się podobieństw w harmonii, linii melodycznej sprytnie spajają ze sobą tradycyjną muzykę ludową ze znanymi amerykańskimi kompozycjami jazzowymi. Niebywały warsztat gry instrumentalnej połączony z charyzmatycznym, żywiołowym folklorem daje poczucie ciągłej tanecznej euforii.

Poprzez muzykę i wizerunek lansowany na złotą epokę tych gatunków, grupa zabiera w podróż do przeszłości wszystkich pasjonatów dalekich wypraw. Wykonywane gatunki to Swing & Folk, Retro Folk, Pieśni Patriotyczne, Kolędy i Pastorałki.

Założycielami grupy HOLEVIATERS są Anna Malacina-Karpiel (wokalistka zespołu) oraz Krzysztof Czech (skrzypek). Grupa powstała w 2013 r.

Na scenie SDK wystąpią w składzie:
Anna Malacina – Karpiel – wokal
Zbigniew Bałdys – gitara
Krzysztof Czech – skrzypce
Bartłomiej Stuchlik – kontrabas
Janusz Korczyk – akordeon
Łukasz Walczak – perkusja.

To będzie zupełnie wyjątkowy wieczór, podczas którego każdy uczestnik, za sprawą zespołu HOLEVIATERS, uda się w daleką podróż muzyczną do przeszłości. Sercem zespołu jest wokalistka, która z wdziękiem i humorem wykonuje wokal, a jednocześnie jest autorką słów i muzyki takich utworów jak „Będę Święta”, „Mamuśki”.

W ramach udziału w koncercie zapewniamy, że skończymy wieczór w doskonałych humorach, zrelaksowani i zatopieni we wspomnieniach.

ZAKUPU BILETU ORAZ REZERWACJI MIEJSC można dokonać pod nr tel. : 781-102-500, lub stacjonarnym 13-46-403-44. Zapraszamy również do siedziby Fundacji na ul. 3-go Maja 15/3.

 

materiały nadesłane

foto nagłówek: archiwum HOLEVIATERS

28-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)