REKLAMA
REKLAMA

I LO na 10 miejscu w województwie. „Ekonomik” ósmym technikum na Podkarpaciu (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Poznaliśmy wyniki XXI Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Kapituła konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele trzech środowisk edukacyjnych: przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) oraz przedstawiciele uczelni, ustaliła zasady rankingu i wybrała najlepsze licea ogólnokształcące i technika w kraju. Wśród najlepszych znalazły się trzy nasze szkoły. I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku, które, można powiedzieć, przyzwyczaiło nas do obecności wśród najlepszych, II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku oraz Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku.

Głównym kryterium oceny, tak dla techników, jak i liceów, były wyniki maturalne, z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych oraz – w przypadku techników – wyniki egzaminów zawodowych.

W tym roku zaprezentowano aż 1500 szkół (1000 liceów i 500 techników), z myślą o podwójnym roczniku kandydatów (w poprzednich prezentowano 500 najlepszych liceów i 300 techników). Bardzo często lata, które spędzamy w liceum czy technikum mają decydujący wpływ na nasze dalsze życie. Zdobywamy w nich wiedzę, ale też kształtuje się tam nasz system wartości. Dlatego tak ważne jest, żeby spędzić te 4 lub 5 lat w dobrej szkole!

Miło nam poinformować, że wśród najlepszych znalazły się trzy nasze szkoły. I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku, które, można powiedzieć, przyzwyczaiło nas do obecności wśród najlepszych, II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku oraz Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku.

Sanocka „Jedynka” uplasowała się na 233 miejscu w kraju, II LO na 462 (przeanalizowano wyniki 2126 liceów ogólnokształcących). W województwie podkarpackim zajęły odpowiednio 10 oraz 30 miejsce na liście 50 najlepszych liceów. I LO i II LO zdobyły tym samym tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku znalazło się na wysokim 178 miejscu w kraju wśród 500 najlepszych techników (przeanalizowano wyniki 1731 techników). W województwie podkarpackim zajęło 8 miejsce na liście 50 najlepszych techników. Dla „Ekonimika” oznacza to uzyskanie tytułu „Srebrnej Szkoły 2019”.

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadpodstawowych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Znalezienie się wśród najlepszych świadczy nie tylko o wysokich wynikach młodzieży w nauce, ale również o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę i ambitnych uczniów.

Wyróżnionym szkołom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku, Facebook.com / ZS nr 1

16-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)