REKLAMA
REKLAMA

III samochodowy rajd z biało-czerwoną

TREPCZA, JAĆMIERZ. Wspólny wyjazd do radość, zabawa i integracja całych rodzin, gdyż w Rajdach Niepodległości biorą udział również dzieci. Pierwszy w 100-lecie Niepodległości odbył się ulicami Sanoka i wywołał szczere zainteresowanie.

Kilkanaście samochodów przyozdobionych flagami z hałaśliwymi klaksonami rodziło pytanie o cel takiej akcji. Trudno o piękniejszą okoliczność, jak 100-lecie Niepodległości ukochanej Ojczyzny. Podobnie było w letni, sierpniowy wieczór, gdy II Rajd dotarł na Bobolówkę w Strachocinie. Zanoszone modlitwy do Patrona Polski św. Andrzeja Boboli były podziękowaniem za Jego opiekę. Tym razem trasa prowadzić będzie na jaćmierski rynek. To ongiś miasteczko kultywuje od lat tradycje patriotyczne, czego dowodem jest okazały kamienny pomnik z roku 1930 białym orłem.

W gościnnej remizie OSP będzie można się ogrzać i pośpiewać znane szlagiery niepodległościowe, żołnierskie, wojenne i biesiadne. Mamy nadzieję, że nawet deszczowa pogoda nie przeszkodzi w tym przedsięwzięciu i Rajd przejdzie do historii jako niezwykle udany. Sanockich rodaków jaćmierskich zapraszamy, aby dołączyli do Rajdu i odwiedzili stare kąty.

(pr)

III samochodowy rajd NIEPODLEGŁOŚCI z biało-czerwoną
Czas wydarzenia: 11 Listopada 2019 godz. 15:00 -17:00
Kategoria: samochody osobowe /b.o./ – miłe widziane zabytki
Warunek konieczny: powiewająca biało-czerwona
START – „Papieska Barka” parking przy nowym kościele
Trasa rajdu: TREPCZA – Srogów Dolny – Jurowce – Pakoszówka – Strachocina – Bażanówka – JAĆMIERZ łącznie około 16 km
META – RYNEK – Pomnik z Orłem Wolności
W programie: kwiaty i światła pamięci przy Pomniku, modlitwa za Ojczyznę zwiedzanie rynku i zabytkowego kościoła, spotkanie integracyjne i wspólny śpiew pieśni maryjnych i patriotycznych,

UWAGA! W razie niepogody rajd zostanie odwołany lub jego program skrócony
Warunki uczestnictwa: zgłoszenie udziału u organizatorów – najpóźniej – 10 XI do godz. 20 tel. 515 102 782 bezwzględne zachowanie przepisów ruchu drogowego i poleceń organizatorów, uśmiech, radość i wzajemna życzliwość
Komandor Rajdu: Pan JAN PRZYBYŁA doświadczony kierowca i znany sanocki przedsiębiorca branży samochodowej
Organizatorzy: POAK, Przystań JPII życzą wszystkim uczestnikom rajdu

SZEROKIEJ DROGI!

materiały nadesłane
foto nagłówek: zdjęcie poglądowe / archiwum eSanok.pl

07-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook