REKLAMA
REKLAMA

SANOK INTERWENCJA: „Blisko 90 drzew do wycięcia! To jest niepoważne!”

SANOK / PODKARPACIE. Przy remontowanej ulicy Krakowskiej blisko 90 drzew przeznaczono do wycięcia.
– To się nie mieści w głowie! W wielkich miastach Europy dba się o zieleń i pielęgnuje ją, a u nas wycina co się damówi Internauta.

Jak zgłaszają Czytelnicy, jadąc od strony Krosna w kierunku centrum miasta, po prawej stronie przy drodze, blisko 90 drzew jest oznaczonych kolejnymi numerami namalowanymi pomarańczową  i zieloną farbą. Sugeruje to, że te drzewa zostały przeznaczone do wycinki.

To jest niepoważne! Rozumiem remonty, budowy, ale żeby tworzyć taką betonową pustynię i wycinać zdrowe, piękne drzewa, to tego nie rozumiem. Poważnie, blisko 90 drzew MUSZĄ wyciąć? I gdzie je zasadzą? Bo raczej nie w pobliżu. Niech ktoś się zastanowi, zanim zrobi coś głupiego – podkreśla Czytelnik.

Z pytaniem w tej sprawie zwróciliśmy się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie

Drzewa rosnące przy ul. Krakowskiej i oznaczone przeznaczone są do wycinki – mówi Bartosz Wysocki, z biura prasowego GDDKiA w Rzeszowie.
Większość drzew znajduje się w miejscu w którym powstanie ciąg pieszo-rowerowy, a te które są od niego oddalone mają na tyle płytko korzenie, że podnoszą, a tym samym niszczą chodnik – argumentuje.

Oczywiście zostaną wykonane nasadzenia zastępcze wzdłuż ul. Krakowskiej i Rymanowskiej – dodaje Bartosz Wysocki.
Na te prace posiadamy decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie – kwituje.

 

 

08-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)