REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje na Wierchach: OSA, ocieplenie budynku, wzmocnienie „klatki” (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Na stadionie piłkarsko-lekkoatletycznym Wierchy w Sanoku, do kilkunastu dni trwają prace przy instalowaniu Otwartej strefy Aktywności. Dodatkowo kilka dni temu na dobre ruszył remont budynku gospodarczego. Zadania w dużej części realizowane są z pieniędzy zewnętrznych.

Remont budynku o zagospodarowanie terenu

„Remont budynku szatniowo-sanitarnego na stadionie MOSiR w Sanoku wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Żwirki i Wigury 10” to nazwa zadania realizowanego na stadionie Wierchy w Sanoku. Wykonawcą jest firma Usługi Ogólnobudowlane „Budmal” z Nadolan.

Wartość umowna remontu to 766 458,75 zł netto (942 744, 26 zł brutto). Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 436 200.00 zł.

Zakres prac to wykonanie wzmocnień ścian zewnętrznych i ich ocieplenie, wymiana stolarki, wykonanie instalacji wewnątrz budynku, dostawa mebli, sprzętu komputerowego, nasadzenia drzew, trawniki, nawierzchnie ze sztucznej trawy. Termin zakończenia prac wyznaczono na 30 października.2019 r.

Otwarta Strefa Aktywności (OSA)

Kilkanaście dni temu na stadionie Wierchy rozpoczęły się ponadto prace związane z przygotowaniem terenu pod instalowanie urządzeń w ramach Otwartej Strefy Aktywności. Wartość dofinansowania tego zadania z Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi 25 tys. zł, całkowity koszt to 56 tys. zł (netto).

W zakres inwestycji wchodzi: urządzenie fitness dwustanowiskowe, krzesło do ściągania i wyciskania, urządzenia fitness tj. ślizgi, jeździec konny, wioślarz, orbitrek, narciarz.

– Oprócz urządzeń do ćwiczeń siłowych będzie zamontowany betonowy stół do gry „w piłkarzyki”, który będzie prefabrykowany i na stałe przytwierdzony do podłoża. Zostanie również zamontowany prefabrykowany stolik do gry w szachy z czterema siedziskami, wykonany z betonu. Na placu otwartej strefy aktywności będą zamontowane ławki rekreacyjne oraz kosze na śmieci o konstrukcji betonowej. Przy ławkach rekreacyjnych zostanie umieszczona donica betonowa z klonem kulistym. Pod urządzeniami fitness zostanie zamontowana eko-krata trawiasta, wykonana z tworzywa sztucznego wzmacniająca nawierzchnię trawiastą. Prace przy otwartej strefie aktywności potrwają do końca września – informuje Małgorzata Sienkiewicz-Woskowicz, kierownik Biura Burmistrza Miasta Sanoka.

Z prac „drobnych” warto odnotować te prowadzone przy sektorze dla kibiców gości. Polegają one na umocnieniu ogrodzenia, tak, aby kibice przyjezdni (głównie mowa o kibicach piłkarskich) mogli być wpuszczani na obiekt.

Zdjęcia wykonane w dniu: 07.08.2019

Zdjęcia wykonane w dniu: 26.07.2019

07-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)