REKLAMA
REKLAMA

Jaś Wędrowniczek zaprasza: Piotr Wnuk – Indochiny

RYMANÓW / PODKARPACIE. Piotr Wnuk, był naszym gościem rok temu, zabrał nas wtedy niezwykłą wyprawę do Laosu. Tym razem, bogatszy o kolejne, podróżnicze przygody pokarze nam niezwykły, jakże odmienny od naszego świat – Indochiny. Piotr w tym roku za tą prezentację, otrzymał tytuł Najlepszego Prelegenta Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego – Równoleżnik Zero.

Piotr lubi dzielić się z publicznością, swoją pasją poznawania świata a fascynacją Indochinami w szczególności. Chętnie bierze udział w licznych spotkaniach, dzięki temu możemy przenieść się wraz z nim w miejsca bardzo odległe, poznać nie tylko niezwykłe piękno przyrody i krajobrazy ale też zobaczyć prawdziwe oblicze tych egzotycznych dla nas krajów. Dowiedzieć się wiele o realnych problemach i zagrożeniach z jakimi można się tam spotkać.

W czasie spotkania w „Jasiu Wędrowniczku” będzie opowiadał o swoich dwóch wyprawach do Indochin – Wietnamu, Laosu, Kambodży oraz Birmy. Pierwsza trwała prawie cztery miesiące i zakończyła się w 2016 r. Druga, trwała trzy miesiące i zakończyła się w tym roku. Podczas pierwszej podróży przejechał około 20 tysięcy kilometrów lokalnym transportem (autobusy i pociągi), autostopem, motorem oraz rowerem. I wiele kilometrów przebył piechotą.

Będzie opowiadał o swoich przygodach jak też o rzeczach istotnych, ważnych, trudnych i bardzo często przez to niepopularnych. Postara się spróbować przybliżyć dominującą w tym rejonie świata religię jaką jest buddyzm oraz bardzo mocno zakorzeniony animizm.

Ale przede wszystkim będzie to opowieść o tych wszystkich wspaniałych rzeczach, których udało mu się doświadczyć podczas podróży. O wspaniałych, bezinteresownych, ciężko pracujących ludziach. O zjawiskowej, dzikiej naturze. O wspaniałej jakże odmiennej architekturze. A także o towarzyszącej mu na każdym kroku odmienności od tego co znane i pozostawione tutaj u siebie na miejscu.

Z pewnością warto być razem z nami w ten wyjątkowy, listopadowy wieczór.

WIELKIE WYPRAWY
PIOTR WNUK – INDOCHINY
20 listopada 2019 (środa) – godz. 18.30

WSTĘP: Dorośli: 10 zł/osoba
Dzieci i młodzież szkolna – gratis!

https://tvn24bis.pl/pokaz-nam-swiat,151,m/zjawiskowa-wyspa-na-oceanie-atlantyckim-na-szczescie-nie-jest-jeszcze-tak-popularna,969614.html
https://tvn24bis.pl/pokaz-nam-swiat,151,m/laos-oczami-podroznika-sa-rejony-niezadeptane-przez-turystow,836572.html

ZAPRASZAMY!

materiały nadesłane

18-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym: