REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK: Kolejne sukcesy karateków z Niebieszczan (ZDJĘCIA)

NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. W Rzeszowie odbył się Międzynarodowy Turniej Prestige Karate CUP. Klub UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany reprezentowali: Dawid Koczera, Damian Wojtuszewski, Kamil Sitarz oraz Miłosz Szczepański.

Dawid Koczera wywalczył 1 miejsce.

Na złoty medal spisał się również Damian Wojtuszewski, który w swoim debiucie również uplasował się na najwyższym stopniu podium wygrywając wszystkie walki przed czasem.

Po raz pierwszy na macie stanęli także Kamil Sitarz oraz Miłosz Szczepański. Zajęli 3 miejsca.

Nasza najmłodsza kadra wczoraj miała za zadanie powalczyć i sprawdzić jak się walczy na turnieju, nie oczekiwaliśmy, ze zakończą zawody na podium. Był to pewien test, który składał się na element przygotowań do dalszych występów na turniejach,a zakończył się dla nas ogromnym sukcesem – mówi Anna Czaban z UKS Karate Kyokushin KUMITE Niebieszczany.

Warto również zaznaczyć, że niespełna miesiąc wcześnie Dawid Koczera wziął udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin WKB Polish Open w Leżajsku. Startowało 250 zawodników z Polski, Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi. Wychowanek UKS Karate Kyokushin KUMITE Niebieszczany w swojej kategorii wagowej wywalczył srebrny medal.

Dawid ciągle mierzy się z bardziej doświadczonymi zawodnikami, gdyż jego staż treningowy jest bardzo krótki. Poza tym do walki finałowej wyszedł z kontuzją z poprzedniej walki, która nie pozwoliła mu walczyć na 100%, co pozostawiło lekki niedosyt – relacjonuje Anna Czaban.

źródło: materiały nadesłane

24-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)