REKLAMA
REKLAMA

Komańcza najbiedniejszą gminą na Podkarpaciu!

Najbogatszą gminą w województwie podkarpackim, przeliczając jej dochód na jednego mieszkańca, była gmina Ostrów w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Na kolejnych miejscach znalazły się gminy: Jawornik Polski i Cisna. Natomiast najmniejszy dochód per capita wykazała gmina Komańcza.

Dochód ogólny gminy Ostrów w 2018 roku w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniósł 9,2 tys. zł. Warto podkreślić, że gmina ta zajęła 15. miejsce wśród gmin w Polsce. Na drugim miejscu uplasowała się gmina Jawornik Polski w powiecie przeworskim z dochodem per capita 7,4 tys. zł, a na trzecim gmina Cisna w powiecie bieszczadzkim – 6,9 tys. zł. Najbiedniejszą gminą była Komańcza w powiecie sanockim z dochodem 3,7 tys. zł na jednego mieszkańca. W Polsce najmniejszy dochód osiągnęła gmina Zawadzkie w województwie podlaskim (3,2 tys. zł na jednego mieszkańca).


Dochód ogólny gminy Ostrów w 2018 roku, zamknął się kwotą 67,1 mln zł, z czego 45,7 mln zł stanowił dochód własny. Dla porównania gmina Komańcza miała dochód ogólny na poziomie 16,9 mln zł, w tym dochód własny – 6,5 mln zł. W 2018 roku w porównaniu z 2017 rokiem dochód ogółem gminy Ostrów zwiększył się o 12,2 mln zł, głównie z powodu wzrostu dochodu własnego o 11,4 mln zł, a dochód per capita był wyższy o 1,6 tys. zł. Gmina Ostrów w 2018 roku liczyła 7,2 tys. mieszkańców (stan na 30 czerwca).

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie

Zdjęcie poglądowe

09-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)