REKLAMA
REKLAMA

Konstruktorzy z „mechanika” w finale turnieju Maszyn Wiatrowych

SANOK / PODKARPACIE. Do VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych w Piasecznie zgłosiło się w tym roku aż 238 drużyn z całego kraju. Drużyna Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku wzięła w nim udział po raz piąty (dziesiąty uwzględniając eliminacje regionalne), prezentując turbinę o nazwie VORTEX, której konstruktorem był Marcin Bułdak- uczeń klasy drugiej kierunku technik mechanik w ZS2.

Po eliminacjach regionalnych w Jarosławiu, turbina z MECHANIKA zajęła III miejsce. Po wprowadzeniu ostatnich, przed finałem w Piasecznie poprawek, VORTEX uzyskał wyjątkowo dobre parametry we wszystkich trzech punktowanych konkurencjach:

Wyniki osiągane przez rywalizujące drużyny były tak rozbieżne, że do ostatniej minuty trudno było określić ostateczny rezultat turniejowych bojów.

Chociaż wszystkie parametry osiągnięte przez VORTEX- a mieściły się w ścisłej czołówce, ostatecznie suma uzyskanych punktów w klasyfikacji generalnej sprawiła, że turbina Marcina Bułdaka zajęła 13 miejsce w skali kraju.

Skoro było tak dobrze, to dlaczego zajęliśmy 13 miejsce w klasyfikacji generalnej?.Wysoki wynik tylko w jednej kategorii, dawał drużynie większą przewagę, niż niższy wynik w dwóch czy nawet w trzech kategoriach. No cóż – taki regulamin – komentuje sukces swojego podopiecznego Marek Chimiak, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZS2. – Osobiście chciałbym bardzo gorąco Marcinowi pogratulować – to jest tylko 13 miejsce, ale przypominam, że walczyło o nie aż 238 drużyn z całego kraju.

Co roku rośnie poziom prezentowanych przez młodzież konstrukcji, pojawiają się nowatorskie rozwiązania, materiały, techniki, konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Drużyna z MECHANIKA ma już kilka nowych pomysłów, planów, by parametry jeszcze „podkręcić” , by wynik był jeszcze lepszy…

materiały nadesłane

31-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)