REKLAMA
REKLAMA

Konstruktorzy z „mechanika” w finale turnieju Maszyn Wiatrowych

SANOK / PODKARPACIE. Do VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych w Piasecznie zgłosiło się w tym roku aż 238 drużyn z całego kraju. Drużyna Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku wzięła w nim udział po raz piąty (dziesiąty uwzględniając eliminacje regionalne), prezentując turbinę o nazwie VORTEX, której konstruktorem był Marcin Bułdak- uczeń klasy drugiej kierunku technik mechanik w ZS2.

Po eliminacjach regionalnych w Jarosławiu, turbina z MECHANIKA zajęła III miejsce. Po wprowadzeniu ostatnich, przed finałem w Piasecznie poprawek, VORTEX uzyskał wyjątkowo dobre parametry we wszystkich trzech punktowanych konkurencjach:

Wyniki osiągane przez rywalizujące drużyny były tak rozbieżne, że do ostatniej minuty trudno było określić ostateczny rezultat turniejowych bojów.

Chociaż wszystkie parametry osiągnięte przez VORTEX- a mieściły się w ścisłej czołówce, ostatecznie suma uzyskanych punktów w klasyfikacji generalnej sprawiła, że turbina Marcina Bułdaka zajęła 13 miejsce w skali kraju.

Skoro było tak dobrze, to dlaczego zajęliśmy 13 miejsce w klasyfikacji generalnej?.Wysoki wynik tylko w jednej kategorii, dawał drużynie większą przewagę, niż niższy wynik w dwóch czy nawet w trzech kategoriach. No cóż – taki regulamin – komentuje sukces swojego podopiecznego Marek Chimiak, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZS2. – Osobiście chciałbym bardzo gorąco Marcinowi pogratulować – to jest tylko 13 miejsce, ale przypominam, że walczyło o nie aż 238 drużyn z całego kraju.

Co roku rośnie poziom prezentowanych przez młodzież konstrukcji, pojawiają się nowatorskie rozwiązania, materiały, techniki, konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Drużyna z MECHANIKA ma już kilka nowych pomysłów, planów, by parametry jeszcze „podkręcić” , by wynik był jeszcze lepszy…

materiały nadesłane

31-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)