REKLAMA
STALNEY
REKLAMA

KRONIKA STRAŻACKA: Zabójczy czad, fałszywy alarm i niebezpieczne sople

SANOK / PODKARPACIE.  W minionym tygodniu strażacy interweniowali na drogach, w mieszkaniach gdzie wykryto czad oraz przy pożarach domu i kominów.

 

Płonące kominy

Kilkakrotnie strażacy wyjeżdżali odpowiadając na zgłoszenia o płonącej sadzy w kominach. interweniowali w: Bażanówce, Pobiednie, Tyrawie Wołoskiej i Prusieku.

Niebezpiecznie na drodze

W minionym tygodniu na drogach powiatu doszło do kilku kolizji. I tak w Sanoku na ulicy Słowackiego zderzyły się dwie osobówki. Podobnie zdarzenie wyglądało na ulicy Sienkiewicza. Na szczęście w obu przypadkach nie odnotowano osób poszkodowanych.

Natomiast w Zagórzu na ulicy Bieszczadzkiej doszło do kolizji trzech samochodów. W tym zdarzeniu również nikt nie ucierpiał. Z kolei na jezdni pojawiły się niebezpieczne, oleiste plamy, które zneutralizowali strażacy z OSP.

Czad w mieszkaniu

Dwukrotnie sanoccy strażacy wykryli substancje niebezpieczne w mieszkaniach w Sanoku. Był to tlenek węgla. W pierwszym przypadku do zdarzenia doszło w mieszkaniu przy ul. Kazimierza Wielkiego w Sanoku, kolejny – przy. ul. Poprzecznej. Na szczęście nie ma informacji o zatruciu czadem.

Strażacy wyjechali także do zgłoszenia o ulatniającym się gazie z piecyka. Natomiast okazało się, że to fałszywy alarm.

Niebezpieczne sople

Przy szkole podstawowej w Piarowcach strażacy zajęli się usuwaniem zalegającego śniegu na dachu oraz niebezpiecznie zwisających z niego sopli.

Pożar domu

W Komańczy doszło do pożaru drewnianego domu. Spaliło się poddasze, natomiast konstrukcja dachu uległa uszkodzeniu. Na szczęście z uwagi na to, że do m jest w trakcie remontu, w chwili rozprzestrzeniania się ognia nie było nikogo w budynku, nikt nie ucierpiał.

źródło: KP PSP Sanok

foto: archiwum eSanok.pl

15-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)