REKLAMA
REKLAMA

KROSNO: Zamknięto escape room. Uchybienia dotyczą szczególnie warunków ewakuacji

KROSNO, REGION / PODKARPACIE. W Krośnie zamknięto escape room. Obiekt nie spełniał warunków ochrony przeciwpożarowej, w szczególności warunków ewakuacji.

W Krośnie przy ul. Czajkowskiego, pomieszczenia przeznaczone na tzw. „escape room” zostały zamknięte.

– Ze względu na liczne uchybienia w zakresie ochrony przeciwpożarowej wydano zakaz eksploatacji pomieszczeń, które przeznaczone były na tzw. „pokój zagadek” – mówi st. kpt. Piotr Szydło, kierownik Sekcji Kontrolno-Rozpoznawczej z KM PSP w Krośnie.

Jak dodaje uchybienia w szczególności dotyczą warunków ewakuacji z obiektu.

Właściciel, jeśli zdecyduje się na usunięcie nieprawidłowości, będzie mógł się zwrócić do komendanta miejskiego PSP w Krośnie o ponowną kontrolę. Wówczas jej wyniki zdecydują o ponownym wznowieniu działalności.

Czym są escape roomy?

To popularne pokoje zagadek, które są swego rodzaju rozrywką umysłową. To zabawa przeniesiona z zabawy online do świata rzeczywistego. Polegają one na tym, że grupa osób dobrowolnie jest zamykana w pomieszczeniu. Aby wyjść, muszą rozwiązać zagadki logiczne, tym samym zdobywając klucz. Uczestnicy mają na to określony czas.

Warto dodać, że w Polsce znajduje się ponad 1000 takich miejsc. Z kolei na Podkarpaciu istnieje 22 pokoje zagadek.

Kontrole to pokłosie tragedii w Koszalinie

Przypomnijmy, że kontrole w całym kraju są spowodowane tragicznymi wydarzeniami z minionego piątku (4 stycznia), kiedy to w Koszalinie w jednym z escape roomów doszło do pożaru. Zginęło pięć dziewcząt, natomiast jeden mężczyzna doznał ciężkich poparzeń.

Kontrole obejmują m.in. sprawdzenie warunków ewakuacji, wyposażenie lokali w sprzęt gaśniczy, wymagane okresowe przeglądy instalacji użytkowych (instalacja gazowa, elektryczna, przewody wentylacyjne i kominowe) oraz możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

07-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)