REKLAMA
REKLAMA

Labradorka Gina najlepsza w międzynarodowych mistrzostwach psów (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Labradorka Gina specjalizująca się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych i jej przewodnik z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu zajęli pierwsze miejsce w Otwartych Mistrzostwach Psów Służbowych w Wykrywaniu Wyrobów Tytoniowych w Mołdawii. W rywalizacji o złoto startowali zawodnicy z 6 krajów.

Mistrzostwa, które odbyły się w dniach 25-26 września br. w miejscowości Vadul Lui Voda towarzyszyły Trzeciej Konferencji poświęconej nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi.

W konferencji z udziałem przedstawicieli służb celnych i reprezentantów największych koncernów tytoniowych, wzięli udział przedstawiciele 12 krajów europejskich.

Na zakończenie konferencji odbyły się Mistrzostwa Psów Służbowych w Wykrywaniu Wyrobów Tytoniowych, w których reprezentacja Krajowej Administracji Skarbowej z Polski po raz kolejny dowiodła swego profesjonalizmu. W skład polskiej drużyny weszli dwaj funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu ( kapitan drużyny oraz przewodnik mł. rachm. Wojciech Uchman wraz z psem Gina ), którzy wywalczyli I miejsce na podium.

To kolejny międzynarodowy sukces naszej labradorki, która rok wcześniej wywalczyła także złoty medal w Otwartych Mistrzostwach Słowackiej Administracji Finansowej Psów Służbowych w Wykrywaniu Środków Odurzających oraz Wyrobów Tytoniowych.

Gina wspomaga pracę funkcjonariuszy podkarpackiej Służby Celno-Skarbowej od 2014 r. W tym czasie wielokrotnie przyczyniła się do wykrycia zarówno papierosów jak i tytoniu.

mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

źródło: materiały nadesłane

02-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)