REKLAMA
REKLAMA

Labradorka Gina najlepsza w międzynarodowych mistrzostwach psów (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Labradorka Gina specjalizująca się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych i jej przewodnik z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu zajęli pierwsze miejsce w Otwartych Mistrzostwach Psów Służbowych w Wykrywaniu Wyrobów Tytoniowych w Mołdawii. W rywalizacji o złoto startowali zawodnicy z 6 krajów.

Mistrzostwa, które odbyły się w dniach 25-26 września br. w miejscowości Vadul Lui Voda towarzyszyły Trzeciej Konferencji poświęconej nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi.

W konferencji z udziałem przedstawicieli służb celnych i reprezentantów największych koncernów tytoniowych, wzięli udział przedstawiciele 12 krajów europejskich.

Na zakończenie konferencji odbyły się Mistrzostwa Psów Służbowych w Wykrywaniu Wyrobów Tytoniowych, w których reprezentacja Krajowej Administracji Skarbowej z Polski po raz kolejny dowiodła swego profesjonalizmu. W skład polskiej drużyny weszli dwaj funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu ( kapitan drużyny oraz przewodnik mł. rachm. Wojciech Uchman wraz z psem Gina ), którzy wywalczyli I miejsce na podium.

To kolejny międzynarodowy sukces naszej labradorki, która rok wcześniej wywalczyła także złoty medal w Otwartych Mistrzostwach Słowackiej Administracji Finansowej Psów Służbowych w Wykrywaniu Środków Odurzających oraz Wyrobów Tytoniowych.

Gina wspomaga pracę funkcjonariuszy podkarpackiej Służby Celno-Skarbowej od 2014 r. W tym czasie wielokrotnie przyczyniła się do wykrycia zarówno papierosów jak i tytoniu.

mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

źródło: materiały nadesłane

02-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)