REKLAMA
REKLAMA

Laura potrzebuje naszej pomocy, by spełnić swoje marzenia!

Laura potrzebuje naszej pomocy, by spełnić swoje marzenia!

Laura Pietryka urodziła się w 2010 roku. Bardzo szybko rozwija się muzycznie. W przeciągu roku szkolnego 2018/2019 (1 klasa Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku) wzięła udział w 7 konkursach na różnym szczeblu, za każdym razem plasując się na podium! Aby móc się dalej rozwijać potrzebuje profesjonalnego instrumentu muzycznego. Niestety wyjazdy na konkursy i edukacja muzyczna wiążą się z ogromnymi kosztami, dlatego rodzice dziewczynki postanowili zorganizować zbiórkę na zakup pianina cyfrowego. 

Naukę gry na instrumencie Laura rozpoczęła u profesora Roberta Handermandera we wrześniu 2017 roku w Ognisku Muzycznym. We wrześniu 2018 roku została przyjęta do Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku nadal uczęszczając do profesora Roberta Handermandera. Sukcesy dziewczynki prezentują się następująco: 

1. Międzynarodowy konkurs Art Duo w Pradze – II miejsce
2. Międzynarodowy konkurs Mińsk Łuck Odessa Sanok – II miejsce
3. Międzynarodowy konkurs forum pianistyczne Bieszczady bez Granic – I miejsce „złoty wirtuoz”
4. Lubaczowskie Impresje Muzyczne – I miejsce
5. Ogólnopolski konkurs pianistyczny w Kolbuszowej – I miejsce
6. Międzynarodowy dwuetapowy konkurs Chopinowska Wiosna Łuck – III miejsce
7. Międzynarodowy dwuetapowy konkurs Talenty Świata Odessa – III miejsce

Dodatkowo w tym czasie 23 razy prezentowała swoje umiejętności. Brała udział w różnych inscenizacjach organizowanych przez profesora Roberta Handermandera. Jest zapraszana wraz ze swoim profesorem na najróżniejsze ważne wydarzenia, aby je uświetniać poprzez występy. Laurze sprawia to bardzo wiele radości, mimo że jest bardzo nieśmiałą dziewczynka przy fortepianie czuje się wspaniale.

W tym roku szkolnym, podczas nauki w PSM opanowała utwory na coraz wyższym poziomie m.in.
1. J.S.Bach „Preludium c-dur ”
2. W.A. Mozart „Sonata c-dur”
3. R. Handermander „Dla Laury” (rodzice dziękują profesorowi za napisanie tak pięknego utworu)
4. F. Chopin „Etiuda f-moll ” op. 25 nr 2
5. F. Chopin ” Fantasia Impromprus” cis-moll

Rodzice dziewczynki pracują, ale każdy wyjazd konkursowy pochłania cały ich zarobek, włącznie z tym co uda im się dodatkowo dorobić poprzez chałupnictwo wykonywane wieczorami.

– Każdy wyjazd wiążę się z opłaceniem wyżywienia, dojazdu, noclegu, a także wpisowego na konkursy. Dla tak małych dzieci jedyna nagrodą zazwyczaj jest dyplom, czasami statuetka i jakaś drobnostka, ale uważamy, że warto. Zbieramy pieniądze na profesjonalny instrument jakim jest pianino cyfrowe NORD GRAND na którym Laura mogłaby grać i rozwijać się muzycznie również poza domem oraz mieć możliwość zaprezentowania się na najróżniejszych występach bez ograniczeń dźwiękowych jakie nakładają instrumenty cyfrowe niższej klasy. Klawiatura w tym instrumencie posiada system młoteczkowy i jest bardzo zbliżona do klasycznych fortepianów – piszą rodzice dziewczynki na stronie zbiórki. 

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/laura-pietryka-pianino-nord-grand-dla-dalszego-rozwoju-corci-i-mozliwosci-wystepow-w-kazdym-miejscu

Źródło: zrzutka.pl

 

05-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook