REKLAMA
REKLAMA

List od królowej Elżbiety II do uczniów z Kostarowiec

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Uczniowie klasy 5 ze Szkoły Podstawowej im. św. Andrzeja Boboli w Kostarowcach wraz ze swoją wychowawczynią Katarzyną Hydzik, napisali list do królowej Elżbiety II.

W marcu piątoklasiści wysłali do monarchini list, w którym przekazali serdeczne pozdrowienia z Polski, napisali kilka słów o sobie oraz złożyli życzenia z okazji jej urodzin i Wielkanocy. Uczniowie przynieśli też przeróżne gadżety związane z Wielką Brytanią, a zrobione z tej okazji zdjęcie trafiło do koperty wraz z listem. Po około dwóch miesiącach oczekiwania dzieci otrzymały upragnioną odpowiedź.

W swoim liście królowa wyraziła zadowolenie z faktu, że dzieci lubią się uczyć języka angielskiego oraz podziękowała za życzenia i dobre myśli skierowane do niej i jej rodziny. Wspomniano również, że wprawdzie królowa nie była w stanie odpisać osobiście, jednak bardzo podobało jej się dołączone zdjęcie oraz fakt, że każdy uczeń podpisał osobiście list. Do listu dołączone zostały ulotki informacyjne, przybliżające życiorys królowej oraz najważniejsze miejsca i zwyczaje związane z brytyjskim dworem.
Wiadomość od królowej wywołała wśród uczniów ogromny entuzjazm, a emocje towarzyszące otwieraniu koperty były wprost nie do opisania.

 

 

materiały nadesłane

 

08-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)