REKLAMA
REKLAMA

Mała Iza choruje na białaczkę. Możesz jej pomóc! UDOSTĘPNIJ

Niespełna roczna Iza Kmiotek z Rzeszowa choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Na stronie Fundacji Iskierka powstała charytatywna zbiórka na rzecz dziewczynki.

– Izabela Kmiotek jest 6-miesięczną uroczą dziewczynką, która z rodzicami i starszym bratem mieszka w Rzeszowie. Gdy miała 4 miesiące rozpoznano u niej niemowlęcą ostrą białaczkę limfoblastyczną z mutacją genu MLL. Obecnie jest pacjentką rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej, gdzie przechodzi proces leczenia (chemioterapię, sterydoterapię i antybiotykoterapię). Ze względu na wiek oraz mutację genu leczenie jest bardzo trudne, pojawiają się kolejne problemy związane z jej zdrowiem (np. ciśnienie śródczaszkowe). Konieczne będą dodatkowe środki – informuje Fundacja Iskierka.

– Izunia jest pogodnym i często uśmiechającym się dzieckiem. Gaworzy i z zainteresowaniem obserwuje wszystko, co dokoła się dzieje, choć daleko jej do normalnego życia. W łóżeczku szpitalnym pierwszy raz usiadła, na korytarzu w towarzystwie kroplówek i chemii będzie stawiać pierwsze kroki – czytamy dalej w opisie zbiórki.

Wszyscy, którzy chcą pomóc malutkiej Izie, mogą to uczynić na stronie: fundacjaiskierka.pl/podopieczni/izabela-kmiotek-z-rzeszowa/

Źródło/ foto:  fundacjaiskierka.pl

16-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)