REKLAMA
REKLAMA

Marsz Równości przeszedł ulicami Rzeszowa (FOTORELACJA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ulicami Rzeszowa przeszedł II Marsz Równości. Odnotowano kilka incydentów, ale było raczej spokojnie. Dwa zdarzenia dotyczyły obrzucenia manifestujących jajkami. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób.

II Marsz Równości odbył się w pierwotnie zakładanym terminie, czyli 22 czerwca, pomimo, że niedawno jego organizacji zabronił prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Decyzję tę jednak zaskarżono, a sąd uchylił postanowienie magistratu.

W sobotę, na ulicach stolicy Podkarpacia pojawiło się kilkaset osób. Wymalowanych, przebranych, z tęczowymi flagami i setkami banerów z różnego rodzaju treściami. Marsz przeszedł od „tęczowego mostu”, a więc Mostu Narutowicza, ulicą Wierzbową do ul. Rejtana, w stronę ul. Piłsudskiego i pod Urząd Wojewódzki.

Odnotowano dwa incydenty związane z obrzuceniem manifestantów jajkami. Policja będzie prowadzić czynności wobec mężczyzny, który miał naruszyć nietykalność jednego z funkcjonariuszy. Swoją obecność zaznaczyli także przeciwnicy Marszu Równości. Była walka na okrzyki, ale w żadnym momencie nie doszło do bezpośredniego kontaktu obu grup.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

22-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)