REKLAMA
REKLAMA

Mężczyzna spadł z drabiny. Stracił czucie w nogach. Interwencja LPR z Sanoka (ZDJĘCIA)

POWIAT PRZEMYSKI / PODKARPACIE. W piątek około godziny 11:00 Dyspozytornia Medyczna w Przemyślu otrzymała zgłoszenie o upadku mężczyzny z drabiny ze znacznej wysokości w miejscowości Buszkowiczki. Poszkodowany nie miał czucia w dolnych kończynach. Interweniował śmigłowiec LPR z Sanoka. W tej akcji ratunkowej liczyła się każda minuta.

Po przybyciu pierwszych ratowników w miejsce zdarzenia okazało się, że pacjent w wieku około 50 lat upadł na plecy z wysokości około 4 metrów i obecnie nie ma czucia w kończynach dolnych.

Ze względu na stan pacjenta oraz problem z jego ewakuacją wezwano drugi ZRM do pomocy. W międzyczasie zapadła decyzja o wezwaniu Ratownika 10 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku w celu wykonania jak najszybszego transportu do Centrum Urazowego w Rzeszowie – liczyła się każda minuta – relacjonują ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

Przekazano zabezpieczonego pacjenta zespołowi LPR.

W akcji brały udział ZRM 0505 ,ZRM 0518 oraz Ratownik 10 z LPR Sanok.

źródło: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu

08-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)