REKLAMA
REKLAMA

Mężczyzna spadł z drabiny. Stracił czucie w nogach. Interwencja LPR z Sanoka (ZDJĘCIA)

POWIAT PRZEMYSKI / PODKARPACIE. W piątek około godziny 11:00 Dyspozytornia Medyczna w Przemyślu otrzymała zgłoszenie o upadku mężczyzny z drabiny ze znacznej wysokości w miejscowości Buszkowiczki. Poszkodowany nie miał czucia w dolnych kończynach. Interweniował śmigłowiec LPR z Sanoka. W tej akcji ratunkowej liczyła się każda minuta.

Po przybyciu pierwszych ratowników w miejsce zdarzenia okazało się, że pacjent w wieku około 50 lat upadł na plecy z wysokości około 4 metrów i obecnie nie ma czucia w kończynach dolnych.

Ze względu na stan pacjenta oraz problem z jego ewakuacją wezwano drugi ZRM do pomocy. W międzyczasie zapadła decyzja o wezwaniu Ratownika 10 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku w celu wykonania jak najszybszego transportu do Centrum Urazowego w Rzeszowie – liczyła się każda minuta – relacjonują ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

Przekazano zabezpieczonego pacjenta zespołowi LPR.

W akcji brały udział ZRM 0505 ,ZRM 0518 oraz Ratownik 10 z LPR Sanok.

źródło: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu

08-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)